Myśli samobójcze z powodu ograniczeń pandemicznych

0
Zdjęcie ilustracyjne; fot. Kleiton Santos/Pixabay

21 grudnia pszczyńska policja poinformowała, że w ostatnich tygodniach dzięki odpowiedzialnej reakcji jednego z młodych ludzi, udało się zapobiec tragedii. Powiedział on policjantom, że martwi się o swoją przyjaciółkę, która przyznała się, że ma już dość siedzenia w domu i miewa myśli samobójcze.

Funkcjonariusze dotarli do nastolatki i przeprowadzili rozmowę z nią oraz jej rodzicami. Opiekunowie oświadczyli, iż nie mieli pojęcia o problemach córki, gdyż ta na co dzień nie ujawniała swojego przygnębienia. Dopiero po wielogodzinnych rozmowach dziewczyna przyznała, jak ciężko jest jej funkcjonować bez spotkań ze znajomymi „ w realu”.

Policja informuje, że powyższa sytuacja nie jest odosobniona, bo podobnych zgłoszeń jest coraz więcej. Z pewnością przyczyniają się do nich ograniczenia związane z pandemią COVID-19.

Mundurowi apelują do rodziców, aby rozmawiali ze swoimi dziećmi, a czas spędzany przez pociechy przed komputerem ograniczali na rzecz wspólnych zabaw i spacerów. Zaś w razie konieczności udali się do specjalistów.

Mundurowi z Pszczyny piszą także: „Zwracamy się także do młodzieży, aby nie wstydzili się mówić o swoich lękach i problemach. Kiedy mamy podejrzenie, że nasz kolega czy koleżanka ma problemy – reagujmy. Czasem rozmowa z przyjacielem czy pedagogiem może okazać się zbawienna”.

Komenda Powiatowa Policji w Pszczynie dziękuje młodemu człowiekowi, który nie pozostał obojętny na problem swojej przyjaciółki.

Gdzie w Pszczynie można szukać pomocy:

– Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna, Pszczyna ul. Zamenhofa 5, tel. 32 210 37 16,
– SZOZ Hipokrates Pszczyna, ul. Zdrojowa 65, tel. 32 210 30 31, tel. 781 901 010,
– Policjanci Zespołu ds. Nieletnich, tel. 32 449 32 69.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here