Na co wpływa napęd w bramie?

0

Gdy chce się korzystać z bramy z napędem automatycznym trzeba brać pod uwagę, że będzie on wpływał bezpośrednio na sposób użytkowania bramy. Z tego powodu warto decydować się na takie typy napędu, które będą wygodne w obsłudze. Nie bez znaczenia jest postawienie również na takie modele, które są trwałe.

Parametry napędów

Decydując się na napędy bram garażowych ważne jest określenie parametrów, które mają posiadać. Wstępnie warto określić funkcje napędów, co pozwala ustalić odpowiednie parametry. W przypadku sterowników napędów trzeba brać pod uwagę:
– funkcje bezpieczeństwa
– funkcje zwiększające żywotność
– dodatkowe funkcje.

Szczególnie ważne są funkcje wpływające na bezpieczeństwo użytkowania napędów. W tym względzie w napędach mogą być zastosowane funkcje zabezpieczenia przeciw przeciążeniom czy lampy ostrzegawczej. Pozwalają one znacznie zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania bram. Natomiast w zakresie zwiększenia żywotność automatycznego napędu dobrze jest, gdy sterownik posiada funkcję tak zwanego miękkiego startu.

Automatyczne napędy bram skrzydłowych mogą posiadać również takie, dodatkowe funkcje jak między innymi uruchamianie zewnętrznego. W tym względzie możliwe jest wybieranie sterowników, które pozwalają na skorzystanie w tym względzie z przycisku, klawiatury czy modułu GSM. Wybranie odpowiedniego rozwiązania wpływa na łatwość obsługi bramy. W kontekście bezpieczeństwa stosowane są w sterownikach również takie opcje jak zamykanie bramy po określonym czasie czy funkcja wykorzystania klucza do otworzenia bramy, co bywa przydatne, gdy zabraknie prądu.

Dostęp do prądu

Przy wybieraniu typu napędu do bramy trzeba określić dostępność do prądu. Brak dostępu do prądu sprawia, że nie będzie możliwe zdecydowania się na korzystanie z automatycznego napędu. Oczywiście trzeba również brać pod uwagę, że brak dostępu do prądu może występować w miejscu, gdzie montujemy bramę. Często zdarza się przy bramach montowanych na działkach, w ogrodach czy też w garażach. Wówczas konieczne jest przeprowadzenie przewodów, które będą w stanie zasilić napędy bram przesuwnych.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na napędy z silnikami 24 V. Są one w stanie zapewnić przede wszystkim cichą oraz płynną pracę. Dodatkowo w nowoczesnych wersjach takich silników można korzystać z funkcji przechodzenia w tryb uśpienia centrali napędu, co oczywiście pozwala oszczędzać energię elektryczną.

Przy bramach przesuwnych nie można zapominać również o tym, aby łożyska i rolki cechowały się wysoką jakością wykonania. Przekłada się to nie tylko na wydajność działania napędu, ale również na komfort jego pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here