Na dachu fiata

0
Zatrzymany do kontroli fiat z ładunkiem na dachu; fot. KMP Bielsko-Biała

Do kontroli drogowej zatrzymano 51-letniego kierowcę fiata. Na dachu samochodu miał bagaż o kubaturze blisko dwa razy większej niż sam pojazd.

W czwartek (3.12) przed południem dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach w trakcie obchodu ulicy Piasta zwrócili uwagę na kierującego pojazdem marki Fiat Seicento, który na dachu miał ładunek blisko dwa razy większy od samego samochodu.

Jak podaje policja, dzielnicowi postanowili zatrzymać do kontroli pojazd, który przewożąc w ten sposób bagaż, zagrażał innym użytkownikom dróg. Po sprawdzeniu bagażu okazało się, że na dachu przewożony był styropian, który został załadowany w sposób zagrażający bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Po skontrolowaniu auta okazało się, że stan techniczny samochodu nie pozwala na jego bezpieczne użytkowanie, a kierujący nie ma dowodu rejestracyjnego, który został mu zatrzymany kilka tygodni wcześniej przez drogówkę. Mundurowi ustalili, że fiat nie miał też aktualnych badań technicznych ani aktualnego ubezpieczenia komunikacyjnego.

Mężczyzna został ukarany dwoma mandatami karnymi za popełnione wykroczenia. Policjanci skierowali też wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który może nałożyć karę administracyjną za niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia pojazdu.

(t), źródło: KMP Bielsko-Biała

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here