Na fali pod dachem z mistrzem Polski

0
Jakub Kuzia, mistrz Polski w surfingu na symulatorze w tyskim aquaparku; fot. Imago PR

Profesjonalni zawodnicy, w tym dwukrotny mistrz Polski – Jakub Kuzia, pierwszy w kraju symulator surfingu w obiekcie basenowym i zawody surfingowe jakich jeszcze na Śląsku nie było. 22 września odbędzie się pierwsza edycja Wodny Park Tychy Surf Cup. Zawody to także pierwszy krok do powołania Akademii Surfingu w Tychach.

Zawody surfingowe na symulatorze to pierwsza tego typu impreza w regionie. Swoje umiejętności na desce zaprezentuje około 15 zawodników, wśród których znajdą się zarówno kobiety jak i mężczyźni. W programie przewidziano także przejazdy młodzieży. Nad przebiegiem zawodów czuwać będą profesjonalni sędziowie surfingowi.

Najbardziej znanym zawodnikiem, który weźmie udział w rywalizacji jest dwukrotny, aktualny mistrz Polski – Jakub Kuzia. Ten młody i zdolny mieszkaniec Śląska jest także realnym kandydatem do kadry Polski na igrzyskach w Tokio w 2020 r., gdzie surfing zadebiutuje jako dyscyplina olimpijska. Kolejnym znanym zawodnikiem, który weźmie udział w Tychy Surf Cup, jest pochodzący z Bytomia wicemistrz Polski – Bartek Kulczyński.

Jakub Kuzia, mistrz Polski w surfingu na symulatorze w tyskim aquaparku; fot. Imago PR

Na najlepszych zawodników czekają nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Zwycięzca otrzyma dodatkowo do dyspozycji na weekend samochód marki Mercedes z pełnym bakiem, dzięki Mercedes-Benz Sosnowiec.

– Strefa surfingu w Wodnym Parku Tychy to pierwszy tego typu symulator w kraju. Chcemy wykorzystać jego potencjał i dlatego postanowiliśmy zorganizować zawody dla profesjonalnych surferów, których na Śląsku nie brakuje. Zawody mają być także impulsem do stworzenia Akademii Surfingu, czyli miejsca, w którym będą mogli się szkolić młodzi zawodnicy. Wiemy, że zainteresowanie surfingiem jest spore, co widzimy po frekwencji na symulatorze, ale nie ma miejsca do nauki. Chcemy wypełnić tę lukę – mówi Zbigniew Gieleciak, prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej SA, które zarządza tyskim aquaparkiem.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here