Nagrodzono zasłużonych dla Bierunia

0
Fot. Lech Gawin

Podczas sesji Rady Miejskiej w Bieruniu (29 września) osoby zasłużone dla gminy otrzymały z rąk burmistrza Krystiana Grzesicy statuetki „Laur 25-lecia” (w tym roku mija ćwierćwiecze samorządowej niezależności Bierunia). Część tych laurów wręczono już podczas uroczystej sesji poprzedzającej Dni Bierunia. Nie wszyscy jednak mogli w niej uczestniczyć.

29 września wyróżniono Urszulę Krause-Michułkę (była pracownica Urzędu Miasta, m.in. Wydziału Inwestycji Miejskich), Jadwigę Milewską (była dyrektor MOPS-u) i Władysława Chrząszcza (trener strzelców KSS Piast). Nagrodę otrzymał też Kamil Plewniok, laureat konkursu na film promujący Bieruń z okazji 25-lecia samorządności oraz uznani trenerzy i sportowcy.

Tytuł TRENERA ROKU przypadł SZYMONOWI KOSTCE – Uczniowski Klub Sportowy Unia Bieruń.
DZIAŁACZ SPORTOWY ROKU – WOJCIECH PALIKIJ – prezes UKS Unia Bieruń.
SPORTOWIEC ROKU – FILIP SMOL – zawodnik Klubu Strzelectwa Sportowego Piast w Bieruniu.

Wyróżnienia w formie nagrody pieniężnej dla zawodnika za osiągnięty wynik sportowy lub reprezentowanie miasta Bierunia:
FILIP SMOL – zawodnik Klubu Strzelectwa Sportowego Piast Bieruń,
WOJCIECH SMOL – zawodnik Klubu Strzelectwa Sportowego Piast Bieruń,
OLAF BIZACKI – zawodnik Miejskiego Ośrodka Sportów Młodzieżowych w Tychach,
WOJCIECH SAJDOK – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Unia Bieruń,
KAMIL KULSKI – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Unia Bieruń,
AGATA ISKRA – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Unia Bieruń,
WIKTOR TRECKI – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Unia Bieruń,
SZYMON STOKFISZ – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Unia Bieruń,
MAGDALENA KULSKA – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Unia Bieruń,
ZUZANNA PARYSZ – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Unia Bieruń,
BARTŁOMIEJ PARYSZ – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Unia Bieruń,
ALAN OSTROWSKI – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Unia Bieruń,
BARBARA KNOPEK – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Unia Bieruń,
DANIELA BIELIŃSKA – zawodniczka Uczniowskiego Klubu Sportowego Unia Bieruń.

ZAWODNICY KS PIAST BIERUŃ – 21 osób:
Paweł Brandys
Michał Zagdański
Przemysław Włoch
Michał Włoch
Marek Walkiewicz
Adam Tracz
Daniel Toporczyk
Jakub Rzepa
Michał Podsiedlik
Przemysław Mrowiec
Maciej Mrowiec
Sławomir Magiera
Łukasz Liszka
Marcin Krzemień
Tomasz Kocoń
Daniel Kamieński
Robert Kachel
Tomasz Czypionka
Przemysław Cecuga
Jarosław Cecuga
Sylwester Brzeziński

Nagrody za osiągnięte wyniki sportowe o niewymiernym charakterze:
TOMASZ STRĄCZYŃSKI – zawodnik Klubu Olimpiad Specjalnych Promyk w Rybniku,
LENA BEDNARCZYK – zawodniczka Szkoły Tańca Prestiż w Oświęcimiu,
WIKTORIA DUREK – zawodniczka Stowarzyszenia Big Budo Polska,
TOMASZ PIESIOR – zawodnik Stowarzyszenia Big Budo Polska,
JUSTYNA WOJTALA – zawodniczka Stowarzyszenia Big Budo Polska,
KAMIL DŁUGAJCZYK – zawodnik Stowarzyszenia Big Budo Polska,
NIKODEM ROZTOJEK – zawodnik Stowarzyszenia Big Budo Polska.

Tekst: Lech Gawin

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here