„Narodziny Gwiazd”

0
Wystąpiła Orkiestra Rozrywkowa Ogniska Muzycznego; fot. Natalia Modrzewska

„Narodziny Gwiazd” – to tytuł koncertu, który wczoraj (29.11) odbył się w Pszczyńskim Centrum Kultury. Wystąpili młodzi muzycy z Ogniska Muzycznego w Pszczynie, a także zespół kameralny „Con Fuoco”.

Koncert miał cel charytatywny. Zorganizowano go, by wspomóc pszczyński szpital, a konkretnie wszystko w tej placówce, co wiąże się z narodzinami dzieci.

Koncert rozpoczął się od wyjątkowych dźwięków – można było usłyszeć bicie serca kilkutygodniowego dziecka w brzuchu mamy.

– To najbardziej niezwykły dźwięk, który może dotrzeć do naszych uszu. Nawet jeśli słucha się tej muzyki wszechświata zmieszczonej w takiej niezwykłej istocie przez 25 lat, jest to zawsze najbardziej wzruszająca chwila – mówił dr n. med. Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Dlaczego „Narodziny Gwiazd”? Jak wyjaśniał M. Leśniewski, spośród występujących uczniów i absolwentów pszczyńskiego Ogniska Muzycznego większość, zdaniem dyrektora, urodziła się na oddziale położniczo-ginekologicznym pszczyńskiego szpitala. – Ci wszyscy niezwykle utalentowani ludzie zgodzili się zagrać dla każdego, kto spodziewa się dziecka – mówił Marcin Leśniewski.

Jak tłumaczył dyrektor, medycyna prokreacyjna w szpitalu jest realizowana w wielu miejscach – w izbie przyjęć, w salach patologii ciąży, ginekologicznych, w salach położnic, w gabinetach diagnostycznych i zabiegowych, a przede wszystkim w salach operacyjnych i  na trakcie porodowym. Właśnie z myślą o tych najmniejszych pacjentach oraz ich rodzicach zorganizowano  koncert charytatywny.

Wystąpiła Orkiestra Rozrywkowa Ogniska Muzycznego pod kierunkiem Adama Barona. Na fortepianie zagrały Maria Machnik i Hanna Kielan (przygotowane przez Małgorzatę Dziobę) oraz Aleksandra Mika (uczennica Katarzyny Klepek). Zaśpiewał duet sopranowy Anna Ryłko i Edyta Langer-Paczyńska z akompaniamentem Małgorzaty Kuś-Pytlik. Na fortepianie zagrała także absolwentka Ogniska Muzycznego Dorota Kuźnik, a na flecie poprzecznym Sylwia Rębisz (akompaniament Małgorzata Kuś-Pytlik). Zaśpiewała Agata Foltyn, uczennica Anny Ryłko. Koncert dał Pszczyński Zespół Kameralny „Con Fuoco” pod dyrekcją Katarzyny Machnik i z akompaniamentem Mirosława Lachowskiego.

Koncert poprowadzili Joanna Wiktorko – dyrektor Ogniska Muzycznego w Pszczynie oraz Marcin Leśniewski, dyrektor Szpitala Powiatowego. Organizatorzy to: Ognisko Muzyczne w Pszczynie, Szpital Powiatowy w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury, Stowarzyszenie Omnibus, powiat pszczyński.

Patronat medialny: portal Pless.pl, „Nowe Info”, „Gazeta Pszczyńska”, „Głos Pszczyński”.

(t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here