Odnaleźli 12-latka, który miał myśli samobójcze

0
Zdjęcie ilustracyjne; fot. freepik.com
Reklama

Policjanci odnaleźli 12-latka z Łazisk Górnych, który w Internecie sygnalizował nastolatce z województwa poznańskiego, że ma myśli samobójcze. Reakcja matki dziewczynki, zaangażowanie wszystkich funkcjonariuszy łaziskiego komisariatu i odrobina szczęścia (informacje o chłopcu były szczątkowe) złożyły się na pomyślne zakończenie poszukiwań 12-latka.

Policjanci z Łazisk Górnych już dawno nie spotkali się z tak trudną interwencją. Początkowo wszystko wskazywało na nikłe szanse ustalenia personaliów nastolatka, który chciał targnąć się na własne życie. Zwłaszcza, że w tego rodzaju sytuacjach każda upływająca minuta jest bezcenna.

W środę 24 marca około godz. 20.40 do Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych wpłynęło zgłoszenie od mieszkanki województwa wielkopolskiego. Przekazała ona treść niepokojącej rozmowy jej nastoletniej córki z osobą, o której wiadomo było jedynie tyle, że ma 12 lat i mieszka na terenie Łazisk Górnych. Znane było także imię chłopca.

Korespondencja między znającymi się od kilku tygodni nastolatkami na jednym z internetowych komunikatorów wskazywała, że stan psychiczny 12-latka jest zły. On sam kilkakrotnie wskazywał, że chce zrobić sobie krzywdę.

Policjant dyżurny miał spore obawy, czy uda się namierzyć chłopca, bo przekazane informacje były szczątkowe. Do działań poszukiwawczych zaangażował wszystkich policjantów będących wtedy w służbie. Dzielnicowi, patrole, a także kryminalni rozpoczęli poszukiwania. Podjęte działania, także te w sieci internetowej, doprowadziły ich w końcu do poszukiwanego 12-latka.

Reklama

Kiedy mundurowi dotarli pod wskazany adres, chłopiec przebywał w domu razem ze swoim ojcem, który przedstawioną sytuacją był wyraźnie zszokowany i poruszony.

Po szczerej rozmowie nastolatek przyznał się do rozmowy prowadzonej z młodą mieszkanką z województwa poznańskiego. Potwierdził, że miewa myśli samobójcze. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia.

Policjanci apelują do rodziców o zwrócenie większej uwagi na swoje dzieci. Obecna sytuacja epidemiczna, która przenosi znaczną część codziennego funkcjonowania do sieci internetowej powoduje, że młodzi ludzie potrzebują o wiele większej troski i wsparcia w tym trudnym dla wszystkich czasie.

(J), źródło: KPP Mikołów

Śmiertelne potrącenie nastolatki przez pociąg

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here