Okradła 100-letniego staruszka

0
fot. policja

Tyscy policjanci zatrzymali 64-latkę, która okradła starszego pana. Jak podaje rzecznik policji, kobieta opiekowała się ponad 100-letnim mężczyzną i, wykorzystując jego nieuwagę, ukradła mu 22 tys. zł. Śledczy odzyskali część łupu. Nieuczciwa opiekunka odpowie za popełnione przestępstwo, które jest zagrożone karą nawet 5 lat więzienia.

Jak relacjonuje rzecznik, policjanci z Tychów otrzymali zgłoszenie o kradzieży mieszkaniowej na ulicy Einsteina. – Ponad 100-letni mężczyzna poinformował mundurowych, że okradła go jego opiekunka, która z szafy zabrała mu 22 tys. zł. Śledczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu rozpoczęli ustalanie sprawczyni. Nieuczciwa kobieta wpadła już następnego dnia rano. Potwierdziły się przypuszczenia seniora, którego oszukała osoba, której zaufał i oddał się pod opiekę. Policjanci odzyskali ponad 12 tys. zł – informuje policja.
Stróże prawa przedstawili 64-latce zarzut kradzieży, do którego się przyznała. Kobieta będzie tłumaczyła się przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi jej nawet 5 lat więzienia.

źródło: KMP Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here