Okradli kiosk, łupy mieli przeznaczyć na alkohol

0
Jeden z włamywaczy w trakcie przesłuchania, fot. KPP Mikołów
Reklama

Policjanci z Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych ustalili kto w minionym tygodniu okradł miejscowy kiosk. Łupem padły papierosy oraz gotówka, którą włamywacze przeznaczyli na alkohol.

Jak poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie, 4 października przed godziną 2.00 oficer dyżurny Komisariatu Policji w Łaziskach Górnych otrzymał zgłoszenie o włamaniu na pl. Ratuszowym. Kobieta idąca do pracy zauważyła rozbitą szybę w kiosku i porozrzucane w nim rzeczy. Policjanci zabezpieczyli pozostawione ślady przestępstwa. Ustalono, że skradzione zostały papierosy o wartości 2 tys. zł oraz prawie 600 zł gotówki.

Sprawcy zostali zidentyfikowani i rozpoczęto ich poszukiwania. Pierwszy z nich, 29-letni mieszkaniec Łazisk Górnych, w ręce policjantów trafił 12 października, a dzien później usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Mężczyzna złożył obszerne wyjaśnienia i przyznał, że przestępstwa dopuścił się razem z kolegą. Pozyskane z kradzieży papierosy mieli sprzedać i przeznaczyć na alkohol. Obu sprawcom grozi nawet do 10 lat więzienia.

DLAP, (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here