Ostatni dzień głosowania na zadania Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

0
Na zadania II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego przeznaczono 10 mln zł_fot. Z
Reklama

Jeszcze tylko dzisiaj (23 września) mieszkańcy województwa śląskiego mogą wskazać zadania do realizacji w ramach drugiej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie odbywa się elektronicznie. Potrwa do północy. Na terenie województwa uruchomiono również mobilne punkty, gdzie głosujący mogą liczyć na techniczne wsparcie. W Tychach są dwa takie punkty.

Obecna, druga już edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego ma do dyspozycji 10 mln zł. Zadania podzielone zostały na dwie pule: wojewódzką (przeznaczono na nią 2,5 mln zł) i podregionalną (7,5 mln zł). Na przykład Katowice, Tychy, Mysłowice oraz powiaty bieruńsko-lędziński i pszczyński tworzą podregion nr 2. Wśród zakwalifikowanych do glosowania zadań są tu m.in. siatkarskie mistrzostwa powiatów, integracyjne warsztaty ekologiczno-kreatywne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wychowanie komunikacyjne dla dzieci i młodzieży. W ramach zadań o zasięgu wojewódzkim znajdują się m.in.: budowa wolier w śląskim ZOO w ramach ochrony cietrzewia, głuszca i dropia, bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem zabytkowej kopalni srebra oraz Sztolni Szarnego Pstrąga w Tarnowskich Górach, roboty masujące dla hydromasażu na sucho w uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój.

Głosowanie trwa od 9 września. Kończy się 23 września wraz z północą. Wszyscy mieszkańcy województwa mają do dyspozycji 4 głosy (jeden mogą oddać na zadanie wojewódzkie i 3 na zadania podregionalne). Głosować można elektronicznie – za pośrednictwem strony internetowej bo.slaskie.pl – dokładnie wyjaśniono tu w kilku krokach co trzeba zrobić, aby oddać swój głos, ale gdyby ktoś potrzebował dodatkowych wyjaśnień lub technicznego wsparcia ma do dyspozycji 10 punktów mobilnych na terenie województwa śląskiego. Adresy tych punktów znajdują się na bo.slaskie.pl. Na przykład w Tychach, jak czytamy, są dwa takie punkty. Jeden – czynny do godz. 19.30  znajduje się w Mediatece przy al. Piłsudskiego 16, a dokładniej w Dziale Muzycznym i Książki Mówionej Miejskiej Biblioteki Publicznej. Drugi punkt będzie funkcjonował do godz. 16.00 w Pasażu Kultury Andromeda przy pl. Baczyńskiego 2.

(pp)

 

Reklama

 

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here