Otwarto wiadukt na DK44 w Tychach

0
źródło: UM Tychy

Od dzisiaj (11 grudnia) można korzystać z wiaduktu znajdującego się na tyskim odcinku Drogi Krajowej nr 44. Jest częścią nowego fragment przebudowywanej trasy.

Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, poinformowała, że 11 grudnia około godziny 12.30 do ruchu dopuszczony został prawie kilometrowy, nowy fragment drogi pomiędzy ul. Kościelną, a ul. Turyńską (w rejonie fabryki FCA Poland).

– W ramach trwającej od początku 2018 roku przebudowy właśnie ten fragment drogi zmienił się najbardziej – informuje Ewa Grudniok. – Powstał nowy bezkolizyjny węzeł drogowy. Kierowcom została udostępniona góra nowego obiektu, którego zadaniem jest rozdzielenie ruchu lokalnego od tranzytowego. To duża zmiana, która zdecydowanie usprawni komunikację, ponieważ dzięki niej kierowcy pojadą w tym miejscu bez utrudnień. Inwestycja ta obejmowała modernizację łącznie 2,5 km drogi.

– Na całym odcinku trasy głównej droga została kompleksowo zmodernizowana: ułożono docelową nawierzchnie ścieralną oraz wykonano oznakowanie pionowe i poziome – mówi Arkadiusz Bąk, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Na odcinku od węzła Wartogłowiec do ulicy Głównej ukończono również chodnik oraz ścieżkę rowerową.

Zakończono również, jak słyszymy, zasadnicze roboty w rejonie węzła drogowego i łącznic wraz z zabudową ekranów akustycznych. Do wykonania został już tylko niewielki zakres prac (ok. 15 proc.).

– Chodzi o dokończenie budowy jednego z dwóch rond pod nowym węzłem wraz z połączeniem z istniejącym układem drogowym oraz przebudowę fragmentu jednej z lokalnych dróg – dodaje wicedyrektor Bąk. – Część prac będzie wykonywana zimą, jeśli jednak pogoda to uniemożliwi, wykonawca inwestycji – firma Eurovia SA – na DK44 wróci wiosną.

Projekt przebudowy tyskiego odcinka Drogi Krajowej nr 44 współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wartość inwestycji, zgodnie z umową o dofinansowanie projektu, to ok. 132 mln zł, z czego aż 85 proc. wydatków kwalifikowanych stanowi dofinansowanie z UE.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here