Pączki do Afryki

0
Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum nr 11 podczas sprzedaży pączków; fot. G 11 w Tychach

Gimnazjum nr 11 w Tychach włączyło się w tym roku akcję charytatywną „Wyślij pączka do Afryki”, organizowaną przez ojców kapucynów, którzy prowadzą misje na tym kontynencie. Akcja polegała na sprzedaży w szkole pączków w Tłusty Czwartek (23 lutego). Dochód zostanie przekazany m.in. dla głodujących dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej.

Jak informuje nas Barbara Błach, nauczycielka Gimnazjum nr 11, inicjatywa włączenia się w przedsięwzięcie wyszła od Grupy W-11, czyli zespołu wolontariatu szkoły. W realizacji pomogli członkowie samorządów klasowych. Zaangażowani także nauczyciele, rodzice oraz pozyskani przez uczniów sponsorzy – Piekarnia Wygorzele, Piekarnia Excellent i Piekarnia Garus. Sprzedano 240 pączków.

Fot. G 11 w Tychach
Pączki zasponsorowała m.in. Piekarnia Wygorzele; fot. G 11 w Tychach

Pomysłodawcą akcji „Wyślij pączka do Afryki jest  brat Benedykt Pączka (nazwisko ma wiele wspólnego z tym projektem), kapucyn z prowincji krakowskiej zakonu, misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej. Kapucyni w Afryce pracują już od 30 lat. W tym czasie m.in. w wielu wioskach zbudowali szkoły oraz wykopali studnie. Na co dzień dokarmiają setki dzieci. Często są oni jedyną pomocą dla nich, bo rodzice odeszli bądź zginęli w trwającej wojnie domowej w RŚA czy Czadzie. Fundusze, które zostaną zebrane w akcji „Wyślij pączka do Afryki” za pośrednictwem Fundacji Kapucyni i Misje sfinansują projekty dla potrzebujących. Poza dokarmianiem dzieci są to m.in.: leczenie niepełnosprawnych ruchowo, pomoc ubogim i starszym, rozbudowa szkoły czy budowa studni. Szczegółowy opis projektów tutaj.

Akcja „Wyślij pączka do Afryki” organizowana jest już po raz czwarty. W ubiegłym roku zebrano 325 811,14 zł. W tym roku zakonnicy chcą zrealizować projekty za łączną kwotę 400 000 zł. Jak można wesprzeć dzieło ojców kapucynów można dowiedzieć się tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here