W parafii grasuje oszust

0
Remont kościoła św. Jana Chrzciciela w Tychach; fot. ZB

W parafii grasuje oszust. Podczas wczorajszych (6.11) mszy świętych w kościele św. Jana Chrzciciela w Tychach ksiądz proboszcz ostrzegał przed grasującym w parafii oszustem, który podając się za przedstawiciela probostwa wyłudza od tyszan pieniądze mówiąc, że to datki na remont kościoła.

W kościele św. Jana Chrzciciela trwa poważny remont. Parafianie mogą wesprzeć finansowo to dzieło. Instrukcja podana jest na stronie internetowej parafii. Mówiąc w skrócie istnieją tylko dwa sposoby przekazania pieniędzy. Pierwszy to przelew bankowy na konto: Parafia Rzymskokatolicka św. Jana Chrzciciela w Tychach, ul. Kopernika 5, 43-100 Tychy, KONTO: ING BANK ŚLĄSKI TYCHY 46 1050 1399 1000 0007 0073 6374, tytuł przelewu: „Darowizna na cele kultu religijnego”. W takim przypadku dokumentem potwierdzającym darowiznę jest bankowe potwierdzenie transakcji, dlatego bardzo ważne jest, by wpisać ów tytuł przelewu. Sposób drugi to bezpośrednia wpłata gotówki, ale tylko i wyłącznie w kancelarii parafialnej. Kościół nie upoważnia nikogo do zbierania pieniędzy po domach.

Dlatego każdy kto odwiedza mieszkańców, powołuje się na rzekome pełnomocnictwa i pobiera datki na remont kościoła św. Jana Chrzciciela – jest oszustem. O przypadkach takich należy niezwłocznie zawiadomić policję.

Ksiądz Piotr Szołtysik, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela, apelował w minioną niedzielę o otoczenie szczególną opieką osób starszych (które z powodów zdrowotnych nie mogą już przychodzić do kościoła), aby ustrzec je przed oszustami.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here