Pierwsza niedziela bez handlu

0
Zakaz handlu, Tychy 11.03.2018 r.; fot. ZB

Pierwsza niedziela bez handlu. Dzisiaj (11.03) pierwsza niedziela objęta ustawowym zakazem handlu. Koleje Śląskie zapraszają całe rodziny właśnie w takie dni (Rodzinne Niedziele) do podróżowania pociągami. Rodzice, w ramach tej akcji np. dzisiaj nie płacą za bilet w pociągach Kolei Śląskich.

Dzisiaj (11 marca) przypada pierwsza niedziela objęta zakazem handlu. Dotyczy to przede wszystkim hipermarketów. Koleje Śląskie w pierwsze niehandlowe niedziele miesiąca zapraszają do swoich pociągów, by zamiast handlować – podróżować.

Kolejne tego typu niedziele w tym roku przypadną 1 kwietnia, 13 maja, 10 czerwca, 8 lipca, 12 sierpnia, 9 września, 14 października, 11 listopada oraz 9 grudnia. Koleje Śląskie postanowiły skorzystać z okazji i zaprosić w te dni (nazwane Rodzinnymi Niedzielami) rodziców i dzieci do podróżowania pociągami w sieci KŚ, choćby po to, by dotrzeć do ciekawych miejsc rekreacji w województwie śląskim. Magnesem przyciągającym dzisiaj do KŚ ma być zwolnienie rodziców (opiekunów) z opłaty za bilety. Bilet musi posiadać jedynie dziecko (do 16. lat ), chyba, że dziecko to nie skończyło jeszcze 4 lat – wówczas cała rodzina podróżuje za darmo (szczegóły tutaj).

(pp)

Dodaj komentarz