Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Tychach

0
fot. JJ

Pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w Tychach. Dzisiaj (23 marca) podano informację, że w szpitalu zakaźnym Megrez w Tychach zmarł przebywający tu pacjent chory na COVID-19, czyli chorobę wywołaną przez koronawirusa. Mężczyzna zmarł w niedzielę 22 marca. To pierwsza śmiertelna ofiara w województwie śląskim i ósma w Polsce.

Informację o śmierci pacjenta w Tychach potwierdziła 23 marca w rozmowie z nami Alina Kucharzewska, rzecznik prasowa Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. To mieszkaniec Szczyrku. Miał 83 lata. Wcześniej burmistrz Szczyrku powiadomił o śmierci tego mężczyzny. To pierwsza śmiertelna ofiara koronawirusa w województwie śląskim.

– Z wielkim żalem informuję o śmierci 83-letniego mieszkańca naszego województwa, który zmarł prawdopodobnie z powodu komplikacji wywołanych zakażeniem koronawirusem – informuje nas Alina Kucharzewska. – Z ustaleń inspektorów sanitarnych wynika, że mężczyznę jakiś czas temu odwiedziły osoby z Holandii. Gdy pojawiły się niepokojące objawy, mężczyzna trafił do szpitala zakaźnego w Tychach. Niestety, pacjent zmarł. Wszystkie osoby z otoczenia mężczyzny są objęte kwarantanną przez służby sanitarne. Rodzinie zmarłego mieszkańca wojewoda śląski składa wyrazy głębokiego współczucia.

Przedstawiciel szpitala poinformował 23 marca na konferencji prasowej, że pacjent  przywieziony został do szpitala w Tychach w sobotę 21 marca późnym wieczorem; zmarł w niedzielę 22 marca rano.

Małgorzata Jędrzejczyk, rzecznik prasowa szpitala Megrez w Tychach poinformowała, że 83-latek trafił do placówki w stanie ciężkim, miał choroby współistniejące.

 

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here