Plany KSSE na 2017 r.

0
fot. KSSE
Reklama

Plany KSSE na 2017 r. Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ogłosiła swoje plany na 2017 rok. Zamierza zrealizować 25 projektów o wartości ponad miliarda złotych.

Rozstrzygnięto już pierwsze w 2017 roku postępowania, w ramach których wyłoniono podmioty, które otrzymały zezwolenie na działanie w KSSE. Inwestorzy ci deklarują nakłady o łącznej wartości ponad 90 milionów złotych. Chodzi o: Bito Technika Magazynowa, Pomarez oraz PMS4i i Promatek Media Julia Pogorzelska.

Niemiecka firma Bito Technika Magazynowa jest producentem regałów, podestów i systemów wewnątrzzakładowych, a także dostarcza usługi w zakresie planowania, realizacji i organizacji kompleksowych projektów systemów magazynowych wykorzystywanych m.in. w centrach logistycznych. Nabyła działkę o powierzchni ponad 5,9ha w Ujeździe (woj. opolskie), na której zrealizuje projekt inwestycyjny o wartości 47 mln złotych, związany z utworzeniem co najmniej 14 nowych miejsc pracy.

Belgijska firma Pomarez produkuje drzwi i okna z metalu. Kupiła działkę o powierzchni ponad 2,2 ha w Bytomiu. Realizuje projekt inwestycyjny o wartości 39 mln złotych, związany z utworzeniem co najmniej ośmiu nowych miejsc pracy.

Reklama

W Częstochowie ulokowała się polska firma PMS4i, reprezentująca branżę tworzyw sztucznych (specjalizuje się w usługach wtrysku tworzyw sztucznych, świadcząc usługi dla firm z branży dom i ogród, AGD i motoryzacyjnej). Kupiła działkę o powierzchni ponad 0,5 ha. Nowy inwestor będzie realizował projekt o wartości ponad 3,7 mln złotych, związany z utworzeniem co najmniej czterech nowych miejsc pracy. Również w Częstochowa realizować będzie swój projekt o wartości 2,5 mln zł firma Promatek Media Julia Pogorzelska (producent książek, gier i zabaw edukacyjnych dla dzieci). Kupiła działkę, o powierzchni ponad 0,5 ha, w obszarze inwestycyjnym Skorki. Ma tu stworzyć siedem nowych miejsc pracy.

– Plany Katowickiej SSE S.A. na 2017 rok obejmują także udział w projektach i wydarzeniach dedykowanych szkolnictwu zawodowemu i zagadnieniom związanym z tzw. „przemysłem 4.0”, określeniem odnoszącym się do czwartej rewolucji przemysłowej, którą definiuje jednoczesne wykorzystanie w procesie produkcji najnowszych rozwiązań technicznych i technologicznych takich jak systemy cyber-fizyczne, internet rzeczy i przetwarzanie danych w chmurze – informuje Marcin Dzedzej z Imago Public Relations. – Na tym polu KSSE kontynuuje współpracę z Politechniką Śląską. Po uruchomieniu na Wydziale Mechanicznym Technologicznym studiów dualnych, na których naukę rozpoczęło 30 studentów, kolejną wspólną inicjatywą obu instytucji będzie otwarcie laboratorium, w którym prezentowane będą bazowe technologie przemysłu 4.0. Inauguracja nastąpi podczas marcowej konferencji „Studia dualne odpowiedzią na potrzeby Przemysłu 4.0”, dedykowanej problematyce współpracy szkół wyższych z przedsiębiorcami.

KSSE SA zajmuje ponad 2,6 tys. hektarów, na obszarze 45 gmin (m.in. w Tychach) w województwach śląskim, opolskim i małopolskim. W 2016 po raz drugi z rzędu została uznana przez Financial Times za najlepszą specjalną strefą ekonomiczną w Europie. Zlokalizowanych jest tu ponad 220 firm polskich i zagranicznych. Inwestycje przekroczyły ponad 24 miliardy złotych, dając zatrudnienie ponad 60 tys. osób.

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj