Pless Cup 2019: wysokie skoki, piękne konie

0
Pless Cup 2019; 28.07.2019; fot. Renata Botor-Pławecka

Za nami towarzyskie i regionalne zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody Pless Cup 2019. Odbyły się wczoraj (28.07) w parku przed zamkiem w Pszczynie. Przez cały dzień można więc było oglądać piękne konie, wspaniałych jeźdźców i amazonki.

Do turnieju przyjęto 65 osób z klubów jeździeckich oraz niezrzeszonych w klubach, a także 65 koni. Była okazja podziwiać umiejętności jeźdźców i amazonek między innymi z Bierunia, Orzesza, Ochab, Siemianowic Śląskich, Jastrzębia Zdroju. Nie zabrakło oczywiście gospodarzy z Pszczyńskiego Ludowego Klubu Jeździeckiego Plessówka. Sędzią głównym była Teresa Tomana.

Przed południem wystartowali uczestnicy zawodów towarzyskich. Rozegrane zostały trzy konkursy: kl. LL – do 60 cm z trafieniem w normę czasu, kl. LL – do 80 cm z trafieniem w normę, kl. LL (w dwóch grupach) – z trafieniem w normę czasu dla członków PLJK Plessówka i członków Terenowego Koła Hodowców Koni w Pszczynie.

Potem odbyły się zawody regionalne, w czasie których rozegrano pięć konkursów. Były to kl. LL – dokładności bez rozgrywki (wysokość przeszkód 90 cm), kl. L – dokładności z natychmiastową rozgrywką (wysokość przeszkód 100 cm). Jeden z konkursów (kl. P – szybkości Speed & Music) odbył się przy głośnej muzyce, co było dodatkowym utrudnieniem. W konkursie  kl. N – o wzrastającym stopniu trudności z jokerem o Puchar Burmistrza Pszczyny – wysokość przeszkód wynosiła 120 cm.

Nie brakowało emocji. Publiczność wstrzymywała oddech w czasie wysokich lotów nad przeszkodami, a potem brawami nagradzała zawodników. Czasem koń nie chciał pokonać przeszkody. Zdarzył się też upadek z konia, na szczęście niegroźny.

Ostatnia z rozgrywek była konkursem specjalnym, który ma miejsce wyłącznie w Pszczynie – w tym roku o nagrodę firmy Husqvarna. Trzeba było konno pokonać trzy przeszkody oraz zrobić rundkę… kosiarką,  slalomem między pachołkami.

Wyniki zawodów: tutaj.

Organizatorami Pless Cup 2019 byli: PLKJ Plessówka, Muzeum Zamkowe w Pszczynie, MORiS Pszczyna, Terenowe Koło Hodowców Koni w Pszczynie. Patronat medialny „Nowe Info”.

(r)

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here