Pobity nastoletni piłkarz GKS Tychy

0
fot. ZB
Reklama

Policja prowadzi postępowanie w sprawie pobicia w Mikołowie 15-letniego chłopca z Łazisk Górnych. Powodem pobicia, a później zmuszenia do upokarzających działań, były animozje między kibicami śląskich klubów piłkarskich. Pobity nastolatek jest zawodnikiem młodzieżowej drużyny GKS Tychy, ale nie to wywołało agresję. Policja zatrzymała sprawców.

Według informacji uzyskanych od sierż. sztab. Ewy Sikory, oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, 5 listopada na terenie dworca autobusowego w Mikołowie do 15-letniego mieszkańca Łazisk Górnych podszedł 19-letni mężczyzna i zapytał jakiemu klubowi piłkarskiemu kibicuje. Odpowiedź nie spodobała się pytającemu. W konsekwencji uderzył 15-latka w twarz i kopnął w pierś. Ofiara agresji i napastnik wsiedli do tego samego autobusu i pojechali do Łazisk. Tam do 19-letniego agresora przyłączył się jego kolega – inny 15-latek. Podeszli do zaatakowanego w Mikołowie chłopca i pod groźbą pobicia kazali mu w sposób obraźliwy wypowiadać się na temat klubu piłkarskiego, z którym sympatyzował. Wypowiedzi te nagrywali swoimi telefonami komórkowymi. Ofiara agresji zgłosiła się później na policję, a funkcjonariusze szybko zatrzymali sprawców.

15-letniego agresora, jako osobę niepełnoletnią, czeka specjalny tryb postępowania (na razie został przesłuchany i wypuszczony), natomiast 19-latek trafił do policyjnej izby zatrzymań. Czeka go odpowiedzialność karna za to, że działając „w czynie chuligańskim” naruszył artykuły 157 Kodeksu karnego (spowodowanie średniego i lekkiego uszczerbku na zdrowiu) i 191 Kk (zmuszanie do określonego zachowania). Naruszenie art. 157 zagrożone jest karą więzienia od 3 miesięcy do lat 5, natomiast art. 191 mówi m.in. o karze więzienia do 3 lat.

Jak ustaliliśmy w oparciu o własne źródła poszkodowany 15-latek jest zawodnikiem młodzieżowego zespołu GKS Tychy, ale został pobity w Mikołowie za to, że miał wyrazić sympatię do klubu Górnik Zabrze. Nie spodobało się to 19-letniemu agresorowi (a później i jego nastoletniemu pomagierowi), który ma preferować Ruch Chorzów.

(J), (vis)

Reklama
Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here