Pocisk artyleryjski przy fundamencie altanki

0
Patrol saperski przy ul. Granitowej w Bieruniu; fot. Grzegorz Osowski

Pocisk artyleryjski, prawdopodobnie jeszcze z czasów I wojny światowej, wykopano na ogródkach działkowych w Bieruniu – poinformowała nas asp. sztab. Katarzyna Skrzypczyk, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu.

Jak słyszymy od rzecznik bieruńskiej komendy, w środę 22 kwietnia, ok. godz. 17.40 policjanci otrzymali informację od jednego z działkowiczów, posiadającego ogródek przy ul. Granitowej w Bieruniu, że prawdopodobnie wykopał jakiś pocisk.

Na miejscu mundurowi potwierdzili, że na głębokości pół metra, wzdłuż fundamentów altanki, znajduje się pocisk artyleryjski, niewykluczone, że jeszcze z czasów I wojny światowej. Znalezisko miało 25 cm długości i 10 cm średnicy.

Jak informuje asp. sztab. K. Skrzypczyk, patrol saperski pojawił się przy ul. Granitowej w czwartek 23 kwietnia, ok. godz. 11.30. Pocisk zabrano. Do tego momentu terenu pilnowali policjanci.

Znalezisko w Bieruniu to drugi w naszym regionie w ostatnim czasie dowód na to, że ziemia skrywa jeszcze wiele niebezpiecznych pamiątek wojennych. 20 kwietnia w Tychach Żwakowie wykopano płytko zalegające trzy pociski moździerzowe. WIĘCEJ PONIŻEJ:

[AKTUALIZACJA] Niewybuchy obok kościoła? Na wszelki wypadek zarządzono ewakuację

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here