Pogrzeb Wiesława Kawali. Naczelnik przegrał walkę z COVID-19

0
Pogrzeb Wiesława Kawali, naczelnika Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Powiatowego w Mikołowie; fot. Aktualności Powiatu Mikołowskiego/FB

Przyjaciele, rodzina, pracownicy starostwa, wojskowi, strażacy i policjanci pożegnali dziś (7 stycznia) Wiesława Kawalę, naczelnika Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Powiatowego w Mikołowie.

Pogrzeb majora Wiesława Kawali odbył się w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Orzeszu Zawadzie. Kondukt żałobny odprowadził zmarłego na tamtejszy cmentarz.

Msza św. pogrzebowa Wiesława Kawali w kościele parafialnym w Orzeszu Zawadzie; fot. Aktualności Powiatu Mikołowskiego/FB

Jak informuje profil społecznościowy starostwa mikołowskiego, 66-letni Wiesław Kawala zmarł w gliwickim szpitalu w sobotę, 2 stycznia 2021 r., przegrywając nierówną walkę z COVID-19, z którym zmagał się do samego końca.

Naczelnik Kawala był nie tylko długoletnim, doświadczonym i zaangażowanym pracownikiem, pełniącym ważne funkcje, ale także społecznikiem i przede wszystkim życzliwym i powszechnie lubianym człowiekiem.

Śp. Wiesław Kawala; fot. Aktualności Powiatu Mikołowskiego

Major Wiesław Kawala przez ponad 19 lat był oficerem Wojska Polskiego, pełniąc służbę w Centralnym Ośrodku Szkolenia Nadwiślańskich Jednostek Wojskowych.

Był także w szeregach Ochotniczej Straży Pożarnej od 2003 r. Funkcję naczelnika Wydziału Zarządzania Bezpieczeństwem Starostwa Powiatowego w Mikołowie objął w 1999 r., sprawując ją aż do śmierci.

Wiesław Kawala był odznaczony m.in. brązowym, srebrnym i złotym Krzyżem Zasługi, medalem „Za zasługi dla obronności kraju” (również brązowym, srebrnym i złotym) oraz brązowym i srebrnym medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”.

W. Kawala był także człowiekiem z wielką pasją. Od lat hodował psy rasy flat coated retriever. Kochał zwierzęta i każdą wolną chwilę spędzał z nimi. Dzięki temu, że sam był zapalonym hodowcą, zaraził swą pasją wiele osób, współorganizując szkolenia i wystawy w ramach Polskiego Związku Kynologicznego, w których sam aktywnie uczestniczył.

(JJ), źródło: Aktualności Powiatu Mikołowskiego/FB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here