Policjant z psem Leksusem odnaleźli zaginionego

0
Asp. szt. Marcin Dziedzic z psem Leksusem; fot. KMP Tychy

Asp. sztab. Marcin Dziedzic, policjant z zespołu przewodników psów służbowych tyskiej komendy wraz ze swoim czworonożnym podopiecznym Leksusem odnaleźli zaginionego mieszkańca Będzina.

Dyżurny tyskiej komendy 6 października po godz. 22.00 otrzymał informację o zaginięciu 49-latka na terenie Będzina. Rozpoczęto poszukiwania. Sprawdzono miejsca, w których mógł przebywać mężczyzna, niestety bez rezultatu.

Na miejsce poszukiwań dotarł także Marcin Dziedzic z psem tropiącym Leksusem. Zwierzę podjęło trop zaginionego po zapachu jego ubrania i po kilkunastu minutach doprowadziło swojego przewodnika wprost do zaginionego mężczyzny. 49-latek został odnaleziony w przydrożnym rowie.

Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy i za pośrednictwem dyżurnego wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Załoga karetki podjęła decyzję o przetransportowaniu zmarzniętego mężczyzny do szpitala. Z uwagi na pojawiające się już w nocy ujemne temperatury, sytuacja w jakiej się znalazł mężczyzna zagrażała jego zdrowiu i życiu.

Dzięki współpracy będzińskich policjantów z tyskim przewodnikiem finał poszukiwań zakończył się szczęśliwie, a mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Fot. KMP Tychy

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here