Policjanta pięścią w twarz

0

Nieumundurowany policjant z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tychach był akurat w sklepie, kiedy zauważył mężczyznę kradnącego towar z półki. Gdy funkcjonariusz zareagował i zwrócił mu uwagę, złodziej uderzył go pięścią w twarz. Policjant obezwładnił napastnika i odzyskał skradzione rzeczy.

Podczas przerwy w służbie policjant wybrał się do pobliskiego sklepu po jedzenie. Zauważył tam, że pewien mężczyzna ukradł wędliny i chowając je pod kurtkę, wyszedł ze sklepu, nie zważając na wołanie sprzedawczyni.

Policjant, który stał akurat w kolejce przy kasie, wybiegł za złodziejem i złapał go za ramię. Agresywny mężczyzna uderzył pięścią w twarz policjanta, rozcinając mu łuk brwiowy. Stróż prawa szybko obezwładnił napastnika, a następnie wezwał wsparcie.

Okazało się, że złodziej był pijany. Badanie wykazało u agresora blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. 40-latek trafił do policyjnego aresztu.

Uderzenie policjanta nie było rozsądne. Mężczyzna nie odpowie za wykroczenie związane z kradzieżą towaru za niespełna 50 zł. Okoliczności, w jakich dopuścił się kradzieży, wyczerpują bowiem znamiona kradzieży rozbójniczej, za co grozi nawet 10 lat więzienia. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratora. O dalszym losie napastnika zdecyduje teraz sąd.
(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here