Polska rodziną silna. Marsz dla Życia i Rodziny.

0
Reklama

Polska rodziną silna. Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Tychów 10 czerwca. Rozpocznie się mszą świętą o godz. 16.00 w kościele Świętej Rodziny przy ul. Elfów 29. Po mszy uczestnicy marszu przejdą spod kościoła do Miejskiego Centrum Kultury.

– IV Tyski Marsz dla Życia i Rodziny ma w tym roku charakter szczególny – mówi Ewa Węglarz, jego współorganizatorka. – Idziemy bowiem pod hasłem: „Polska rodziną silna”, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tego powodu tegoroczny marsz wyrusza z kościoła pw. Świętej Rodziny.

Honorowy patronat nad marszem objęli ks. bp Marek Szkudło oraz senator Czesław Ryszka.

Reklama

Po mszy świętej o godz. 16.00 odprawionej w kościele Świętej Rodziny (czyli ok. godz. 17.00) uczestnicy ruszą do Miejskiego Centrum Kultury w Tychach. Przejdą ulicami: Elfów, Stefana Grota-Roweckiego, Budowlanych, o. Bocheńskiego, by dotrzeć do Miejskiego Centrum Kultury.

– W czasie marszu będziemy śpiewać razem z marszowym wodzirejem, a na uczestników czekać będą przeróżne niespodzianki – mówi E. Węglarz. – W MCK odbędzie się piknik rodzinny. Dla dzieci będą śpiewy, gry i zabawy w ogrodzie. Dla wszystkich zaśpiewa zespół „Fisheclectic”. Nie zabraknie też słodkiego poczęstunku oraz pokrzepiającej grochówki. W tegorocznym marszu uczestniczyć będą Madzia Buczek i klerycy Śląskiego Seminarium Duchownego. Dadzą świadectwo.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w IV Tyskim Marszu dla Życia i Rodziny tych, którzy chcą podzielić się radością z posiadania rodziny. Powinni tu też znaleźć się wszyscy, których łączy szacunek dla życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wiek nie gra roli, zaproszeni są wszyscy „od okruszka do staruszka”.

 

(pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here