Poszukiwany mężczyzna trafił do aresztu – wpadł z powodu braku maski

0
fot.ZB

Komenda Miejska Policji w Tychach poinformowała 14 października, że w trakcie dwudniowej akcji „Truck & Bus”, polegającej na kontroli pojazdów, zatrzymano 45-letniego mężczyznę, który był poszukiwany przez sąd. 45-latek zwrócił na siebie uwagę, bo nie miał maski na twarzy.

W ramach działań „Truck & Bus” policjanci skontrolowali 99 pojazdów (55 samochodów ciężarowych i 9 autobusów). Sprawdzano m.in. stan techniczny pojazdów, realizację czasu pracy i odpoczynku oraz posiadane uprawnienia. Ujawniono nieprawidłowy stan techniczny trzech pojazdów oraz zatrzymano dwa dowody rejestracyjne.

Mundurowi, jak słyszymy, zwracali także uwagę na przestrzeganie obowiązujących od 10 października 2020 r. na terenie Polski nowych przepisów dotyczących walki z pandemią koronawirusa. W związku z tym policjanci sprawdzali, czy kierujący oraz pasażerowie stosują się do nowych obostrzeń.

Stwierdzono 10 przypadków lekceważenia przepisu zakrywania ust i nosa. Wśród tych osób był 45-letni mężczyzna. Po sprawdzeniu jego tożsamości w policyjnej bazie danych okazało się, że 45-latek jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Katowicach. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here