Potrącenie rowerzystki

1
Wypadek u zbiegu ulic Piłsudskiego i Armii Krajowej; fot. KMP Tychy

Potrącenie rowerzystki. Na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Piłsudskiego w Tychach volkswagen potrącił rowerzystkę. Kobietę przewieziono do szpitala. Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia – poinformowała 8 marca Komenda Miejska Policji w Tychach.

Jak informuje tyska komenda do wypadku doszło po godzinie 6.00 rano. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący volkswagenem 54-letni tyszanin, jadąc ul. Armii Krajowej w kierunku ul. Sikorskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 63-letniej rowerzystce, która jechała drogą dla rowerów ul. Piłsudskiego w kierunku DK1. Poszkodowaną kobietę, która doznała m.in. z urazu głowy, przewieziono do szpitala.

– Tyscy policjanci wyjaśniają okoliczności zaistniałego zdarzenia oraz apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie skrzyżowań, a także stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec uczestników ruchu drogowego – mówi st. asp. Barbara Kołodziejczyk, oficer prasowy KMP w Tychach. – Warto kierować się wyobraźnią na drodze, gdyż niejednokrotnie błąd innych może kosztować utratę zdrowia, a nawet życia.

(vis)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here