Potrącił rowerzystę i odjechał

0
fot. policja

Potrącił rowerzystę i odjechał z miejsca zdarzenia. Szybko został jednak ujęty. Miał w organizmie ponad 2,3 promile alkoholu. Miał też cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w piątek (10.11.) po godzinie 12.00 na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury oraz Fabrycznej w Mikołowie. Jak ustalili będący na miejscu policjanci, kierujący rowerem 29-latek z Mikołowa jechał ulicą Żwirki i Wigury. Wykonał manewr skrętu w ulicę Fabryczną. Wtedy wyjeżdżający z tej ulicy kierowca bmw, wykonując manewr skrętu w prawo, doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym 29-latkiem.

– Natychmiast po zdarzeniu kierujący bmw oddalił się z miejsca, a poszkodowany 29-latek trafił do szpitala. Doznał ogólnych obrażeń ciała, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo – podaje rzecznik mikołowskiej policji. Jak dodaje, zeznania będących na miejscu świadków w znacznym stopniu pomogły jednak policjantom w szybkim ujęciu uciekiniera.

– Sprawcą okazał się 48-letni mikołowianin, który, jak wykazało badanie alkomatem, był nietrzeźwy. Miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach wyszło na jaw, iż człowiek ten ma cofnięte przez starostę uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyźnie grozi do 2 lat pozbawienia wolności – informuje rzecznik policji.

(r), źródło: KPP Mikołów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here