Poważny wypadek w Kobielicach [AKTUALIZACJA]

0
fot. OSP Rudziczka/fb

Do poważnego wypadku doszło 9 września w Kobielicach w gminie Suszec. Zderzył się bus z autem osobowym. Zginął 53-letni mężczyzna. Pięć osób, w tym kobieta w ciąży i 4-letnie dziecko, trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 15.00 na leśnym odcinku DW 935 (ul. Pszczyńska) w Kobielicach. Zderzyły się ford transit i bmw X6. Jak nam zrelacjonował sierż. szt. Szymon Czysz z KPP w Pszczynie, busem jechało czterech mężczyzn. Samochodem bmw podróżowała 25-letnia kobieta w ciąży, mieszkanka Żor, z 4-letnim dzieckiem.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca forda, jadąc w stronę Pszczyny, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się z jadącym w kierunku Żor bmw.

Kierowca forda, 53-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala trafili kobieta i dziecko z bmw, a także trzej pasażerowie busa.

fot. KPP Pszczyna

Jak podała OSP Rudziczka, na miejsce wypadku przybyły: PSP Pszczyna, PSP Żory, OSP Rudziczka, OSP Suszec, ZRM Żory, ZRM Pszczyna, ZRM Tychy, dwa śmigłowce LPR, policja, prokurator.

fot. OSP Rudziczka.fb

(t)

Dodaj komentarz