Poważny wypadek w Kobielicach [AKTUALIZACJA]

0
fot. OSP Rudziczka/fb

Do poważnego wypadku doszło 9 września w Kobielicach w gminie Suszec. Zderzył się bus z autem osobowym. Zginął 53-letni mężczyzna. Pięć osób, w tym kobieta w ciąży i 4-letnie dziecko, trafiło do szpitala.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 15.00 na leśnym odcinku DW 935 (ul. Pszczyńska) w Kobielicach. Zderzyły się ford transit i bmw X6. Jak nam zrelacjonował sierż. szt. Szymon Czysz z KPP w Pszczynie, busem jechało czterech mężczyzn. Samochodem bmw podróżowała 25-letnia kobieta w ciąży, mieszkanka Żor, z 4-letnim dzieckiem.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierowca forda, jadąc w stronę Pszczyny, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam zderzył się z jadącym w kierunku Żor bmw.

Kierowca forda, 53-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego, poniósł śmierć na miejscu. Do szpitala trafili kobieta i dziecko z bmw, a także trzej pasażerowie busa.

fot. KPP Pszczyna

Jak podała OSP Rudziczka, na miejsce wypadku przybyły: PSP Pszczyna, PSP Żory, OSP Rudziczka, OSP Suszec, ZRM Żory, ZRM Pszczyna, ZRM Tychy, dwa śmigłowce LPR, policja, prokurator.

fot. OSP Rudziczka.fb

(t)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here