Premier Morawiecki w Bojszowach o europejskości w konkrecie

1
Premier Morawiecki dostał od bojszowian w prezencie deser - kopę pszczyńską; fot. J. Jędrysik

Dzisiaj (4 sierpnia) gościem pikniku rodzinnego w Bojszowach był premier Mateusz Morawiecki. Towarzyszył mu Witold Bańka, minister sportu i turystyki, oraz Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego. Premier mówił jakiej europejskości chce dla Polaków.

Szczęść Boże, dzień dobry – tymi słowami przywitał się z bojszowianami premier Mateusz Morawiecki, odwiedzając ich na pikniku rodzinnym zorganizowanym na boisku przy ul. Gościnnej 6.

– W naszych działaniach stawiamy przede wszystkim na rodzinę, na to żeby była praca, płaca jak najlepsza, żeby europejskość oznaczała nie jakieś fanaberie ideologiczne, tylko europejską płacę. To jest europejskość w konkrecie, w tym kierunku idziemy – mówił premier. – Bezpieczna droga, chodnik, bezpieczna szkoła, kultura jazdy wszystkie te sprawy interesują ludzi, zwyczajnych ludzi i to jest nasz program na kolejne lata. Przestawiliśmy wajchę systemu w kierunku ludzi, w kierunku społeczeństwa. Mam nadzieję, że to widać.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że podstawowym hasłem jego formacji jest wiarygodność.

– Jest takie piękne, bardzo proste polskie powiedzenie: trzymać za słowo – mówił premier. – Możecie nas trzymać za słowo, możecie popatrzeć na to co zrobiliśmy przez te 4 lata, sprawdzić co się udało, ile przesunęliśmy środków w kierunku ludzi. Polska to także powiaty takie jak bieruńsko-lędziński, dlatego inwestujemy w drogi.

Mateusz Morawiecki poinformował, że z funduszu dróg samorządowych rząd przeznacza na drogi ponad 6 mld zł w ciągu jednego roku. Dla porównania, jak można było usłyszeć, poprzednicy przez 8 lat przeznaczali średniorocznie na drogi ok. 600 mln zł. Pieniądze są dzięki temu, że udało się wyrwać je mafiom vatowskim, przestępcom podatkowym.

– Chcę porozmawiać z wami co jest potrzebne, aby Polska rozwijała się w najszybszym możliwym tempie, aby polityka była dla ludzi, aby ludzie to czuli, że jesteśmy razem z wami, chcemy być razem z wami – zapewniał premier Morawiecki. – Nawet jak się potykamy, popełniamy błędy, że chcemy się przyznawać do nich i żeby te drobne błędy nie przesłaniały tych wielkich naszych osiągnięć, które się udały: 500+, wyprawka, fundusze dróg samorządowych, emerytura+. Chcemy te programy kontynuować. Chcemy przeznaczać coraz więcej środków na te cele. I w tym kierunku idziemy.

Premier otrzymał od mieszkańców różne podarunki. Na przykład górnicy wręczyli mu figurkę św. Barbary, swojej patronki. Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego podziękował premierowi za współpracę, wręczając mu tort. Bojszowianka stojąca obok premiera i marszałka skorygowała nazwę miejscowego wypieku, informując, że to nie tort tylko kopa pszczyńska.

Znaczna część pikniku rodzinnego upłynęła bojszowianom na robieniu sobie zdjęć z premierem Morawieckim.

(pp)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here