Prezes Kolei Śląskich będzie czytał książkę pasażerom

0
Reklama

Prezes Kolei Śląskich będzie czytał książkę pasażerom. Jutro (23 kwietnia) przypada Światowy Dzień Książki. Z tej okazji prezes Kolei Śląskich będzie starał się umilić podróż pasażerom, czytając im książkę. Czytającego prezesa KŚ będzie można spotkać w pociągu na trasie Katowice – Pszczyna.

– Rok 2019 śląski przewoźnik obchodzi pod znakiem szeroko pojmowanej kultury, przygotowując dla swoich podróżnych i wszystkich mieszkańców regionu niespodzianki z zakresu muzyki, historii, sztuki, teatru i literatury – mówi Magdalena Iwańska, rzecznik prasowa Kolei Śląskich. – To właśnie ta ostatnia gałąź tematyczna będzie szczególnie obecna na kolei w najbliższy wtorek, czyli 23 kwietnia. Data oczywiście nie jest przypadkowa, ponieważ właśnie wówczas przypada Światowy Dzień Książki.

Iwańska informuje, że wśród atrakcji zaplanowanych w tym dniu przez KŚ znajdzie się między innymi czytanie w pociągu książki. Tego typu atrakcje mają pojawiać się również w kolejnych miesiącach (nierzadko, jak słyszymy, z udziałem samych autorów danych publikacji), ale jako pierwszy 23 kwietnia książkę będzie czytał pasażerom Wojciech Dinges, prezes Kolei Śląskich.

– Muszę przyznać, że pomysłów na ten pierwszy odczyt miałem co najmniej kilka, w tym znaczna część oczywiście poruszająca w mniejszym lub większym stopniu temat kolei – mówi prezes Dinges. – Ostateczną decyzję co do wyboru pozwolę sobie zachować w tajemnicy, zdradzić mogę natomiast, że będę miał przyjemność poczytać podróżnym jadącym z Katowic w kierunku Pszczyny.

(pp)

Reklama

 

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here