Przedszkolaku złap oddech. Dzieci i smog.

0
fot. pixabay

Trwa kampania: „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech”. Zainaugurowana została w sierpniu br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego. Uświadamia wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie. Skierowana jest do mieszkańców województwa śląskiego, w szczególności do przedszkolaków i ich rodziców. Potrwa do II kwartału 2020 r.

Projekt sfinansował samorząd województwa śląskiego przy współudziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wartość zadania – 1 007 642 zł, w tym kwota dotacji WFOŚiGW wynosi 332 067 zł.

Celem kampanii, jak czytamy, jest m.in. podniesienie świadomości ekologicznej dzieci w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie, przekazanie tej wiedzy rodzicom, uświadomienie korzyści wynikających ze stosowania oczyszczaczy.

Zasadniczym elementem kampanii jest konkurs dla nauczycieli na przygotowanie najlepszego scenariusza zajęć o tematyce: zanieczyszczenie powietrza, smog, walka z niską emisją dla dzieci przedszkolnych. Każda placówka, która została zakwalifikowana do udziału w kampanii, ma przygotować własne przedstawienie teatralne na ten temat.

Wszystkie produkty kampanii (bajka animowana, zestawy ćwiczeń dla przedszkolaków, plakat edukacyjno-informacyjny, ulotka edukacyjna) zostaną opublikowane na stronie internetowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego – aby wszyscy mieszkańcy województwa śląskiego mogli z nich skorzystać.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here