Przedszkole nr 11 przestało strajkować

0
Od strajku odstąpiło 15 kwietnia Przedszkole nr 11 w Tychach, fot. ilustr. ZB

Przedszkole nr 11 przestało strajkować. Dzisiaj (15 kwietnia) od strajku nauczycieli odstąpiło Przedszkole nr 11 w Tychach. Akcję strajkową rozpoczęto tam 8 kwietnia. Po odstąpieniu od strajku P11 wznowi pracę, tym samym dołączy do trzech przedszkoli w Tychach, które cały czas pracowały.

Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, poinformowała nas, że 15 kwietnia Przedszkole nr 11 w Tychach odstąpiło od strajku. Informację tę potwierdziła w rozmowie z nami Gabriela Stańczyk, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Tychach.

Jak usłyszeliśmy od Doroty Gnacik, dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach, Przedszkole nr 11 przy ul. Bukowej, strajkowało od 8 kwietnia. Uczęszcza do niego ok. 100 dzieci, zajmuje się nimi 9 nauczycieli. Dyr. Gnacik informuje nas, że dyrekcja P11 zawiadamia właśnie rodziców dzieci o tym, że przedszkole już pracuje. Tym samym w Tychach nie strajkują w sumie już cztery przedszkola publiczne. Przedszkola nr 1, 18, 19 w ogóle nie przyłączyły się do strajku, a Przedszkole nr 11 właśnie go zakończyło. W Tychach do strajku nie przyłączyły się także Szkoła Podstawowa nr 36 i Zespół Szkół Muzycznych.

Ogólnopolski bezterminowy strajk nauczycieli zorganizował Związek Nauczycielstwa Polskiego, żądając miesięcznej podwyżki płac o ok. tysiąc zł. ZNP nie podpisał porozumienia z rządem, które gwarantuje wprowadzenie mniejszej podwyżki.

(icz)

Dodaj komentarz