Przyrodniczy spacer wokół jeziora

0
Fot. Klaudia Matlachowska

Dziś (20 października) odbył się III Spacer Paprocański. Mimo niepewnej pogody wzięło w nim udział ponad 80 osób w różnym wieku. Wspólnie przeszli około 8-kilometrowy dystans dookoła jeziora. Przy okazji dowiedzieli się wiele o lokalnej faunie.

O ptakach i ich zwyczajach opowiedział fotografik przyrody Jakub Spodymek. Z kolei Karolina Chemicz-Pałys przybliżyła spacerowiczom jak i czym dokarmiać zimą ptaki. Ofiarowała też spacerowiczom karmnik. Został zawieszony na drzewie i wsypano do niego ziarno.

Spacer Paprocański stanowi okazję, by oderwać się od ekranu komputera czy telefonu i zamiast opcji „dodaj komentarz” – porozmawiać na żywo. – Codzienne spacery wokół jeziora stały się sposobem na odstresowanie, problemy, a nawet nieśmiałość czy… kompleksy – mówi Klaudia Matlachowska, pomysłodawczyni spaceru.

– Zaczęłam fotografować też piękno paprocańskiej przyrody. Tak powstał fanpage Paprocany Foto. W 2018 r. strona miała już ponad 4000 polubień. Wtedy pomyślałam: a może zamiast w wirtualnym świecie spotkać się … na Paprocanach? Pierwszy spacer odbył się 5 maja 2018 r. Kolejny 21 lipca. Zakończyła go biesiada w wiacie grillowej na Dzikiej Plaży.

Partnerami spaceru są: dwutygodnik i portal Nowe Info, Paprocany.info i Perła Paprocan.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here