Przystań kajakowa z Grand Prix plebiscytu Polska Architektura XXL 2020

0
Przystań kajakowa nad Jeziorem Paprocańskim; fot. Michał Janusiński
Reklama

Przystań kajakowa nad Jeziorem Paprocańskim w Tychach otrzymała Grand Prix plebiscytu Polska Architektura XXL 2020. Obiekt to dzieło tyskiego architekta Roberta Skitka.

Dziś (21 maja) odbyła się gala online 13. edycji plebiscytu Polska Architektura XXL. W każdej z kategorii konkursowych: kubatura, wnętrze i krajobraz, swoje nagrody przyznawało jury oraz internauci. Są to wyróżnienia równoległe, jedne wręczane przez grono architektów i dizajnerów, drugie – przez odbiorców, obserwatorów, użytkowników stworzonych obiektów.

Jury, w skład którego wchodzili laureaci poprzedniej edycji plebiscytu, przyznało nagrodę Grand Prix. Otrzymała go przystań o kajakowa MOSM Tychy nad jeziorem Paprocańskim. To dzieło pracowni RS+ Robert Skitek.

Nagroda została przyznana za „ciekawie wpisujący się w zastany kontekst miejsca obiekt niejako integrujący się z otoczeniem i projekt z rozmachem”.

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze.

Reklama

(J), źródło: sztuka-architektury.pl

Przystań kajakowa gotowa

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here