PSSE Tychy: Epidemia szerzy się w pow. pszczyńskim, wirus dotarł do Kobióra; w Tychach więcej zakażonych   

0
Rynek w Pszczynie, fot. RB

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach poinformowała 10 maja o godz. 14.00, że w ciągu ostatnich 24 godzin liczba zarażonych koronawirusem na nadzorowanym obszarze zwiększyła się o 26 osób. Epidemia szerzy się w pow. pszczyńskim (głównie w Pawłowicach), wirus dotarł do Kobióra; w Tychach więcej zakażonych.

Pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach znajdują się Tychy oraz powiaty mikołowski, pszczyński i bieruńsko-lędziński. W ciągu ostatniej doby w ośmiu gminach ze wszystkich nadzorowanych przez  PSSE (tj. w Tychach, Orzeszu, Mikołowie, Pszczynie, Pawłowicach, Suszcu, Kobiórze, Bojszowach) zanotowano w sumie 26 nowych zarażeń koronawirusem. Miały na to wpływ masowe badania przesiewowe przeprowadzane wśród górników m.in. KWK Pniówek w Pawłowicach, bo to w Pawłowicach zanotowano największy przyrost zakażonych z 20 (9 maja) do 29 (10 maja). W Suszcu mamy obecnie 17 osób z rozpoznanym koronawirusem (wzrost o 6 w stosunku do 9 maja), w gminie Pszczyna dodatni wynik badań jest udziałem już 22 osób (wzrost o 6). Na uwagę zasługuje fakt, że koronawirus dotarł już do Kobióra (1 zarażony).

W powiecie bieruńsko-lędzińskim wzrost zakażeń (do 2, a było 1) zanotowano jedynie w Bojszowach.

Epidemia rozszerza się również w powiecie mikołowskim. W mieście Mikołów jest już 23 zarażonych wirusem SARS-CoV-2 (wzrost o 1), w Orzeszu jest 5 takich osób (wzrost o 1).

W dalszym ciągu w Tychach wzrasta liczba osób, u których wykryto SARS-CoV-2. W bieżącym miesiącu jedynie 7 maja w Tychach nie zanotowano nowych przypadków zakażeń. Dzisiaj jest tu 46 zarażonych (od wczoraj przybyła kolejna osoba).

Aktualny stan (10 maja 2020 r., godz. 14.00) epidemii COVID-19 w gminach nadzorowanych przez sanepid w Tychach przedstawia tabelka.

źródło: PSSE Tychy, 10.05.2020 r.

(pp)

PSSE Tychy: Epidemia rozszerza się w Tychach i powiecie pszczyńskim  

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here