PSSE Tychy: W ciągu doby przybyło 14 zarażonych koronawirusem

0
Tychy, fot. ZB

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach poinformowała 3 czerwca o godz. 14.00, że na nadzorowanym terenie wciąż zwiększa się liczba zakażeń koronawirusem. Ozdrowieńców przybywa znacznie wolniej.

Pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach znajdują się Tychy oraz powiaty: mikołowski, pszczyński i bieruńsko-lędziński. W rejonie tym w ciągu ostatnich 24 godzin, na terenie sześciu gmin,  sanepid zanotował w sumie 14 nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

I tym razem przybyło zarażonych w powiecie pszczyńskim. W gminie Pszczyna liczba zakażeń wynosi obecnie 96 (w ciągu doby wzrost o 2), w gminie Suszec – 101 (wzrost o 2), w gminie Pawłowice – 230 (wzrost o 5).

W Tychach z 75 do 77 wzrosła liczba osób z dodatnimi wynikami testów. Nowe zakażenia w ciągu ostatniej doby odnotowano też w Ornontowicach (wzrost z 4 do 6) i Bojszowach (wzrost z 6 do 7).

Liczba ozdrowieńców zwiększyła się w sumie o 2 osoby: w Wyrach jest ich obecnie 2 (był 1), w Pawłowicach – 8 (było 7).

Na uwagę zasługuje fakt, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach wciąż nie uwzględnia w swoich statystykach podanej wczoraj (2 czerwca) przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Katowicach informacji o śmierci w szpitalu Megrez w Tychach 84-letniej kobiety z Lędzin. To już druga śmiertelna ofiara koronawirusa w Lędzinach, a PSSE Tychy wciąż podaje tam tylko jeden zgon (nawiasem mówiąc wczorajsze statystyki z godz. 14.00 tyski sanepid podał z jednodniowym opóźnieniem).

Według portalu Polska w liczbach w gminie Pawłowice mieszka ok. 18 tys. ludzi, w gminie Suszec – ok. 12 tys., w Tychach – ok. 128 tys., w Lędzinach – ponad 16 tys., w Orzeszu – ponad 20 tys., w Chełmie Śląskim – ok. 6 tys., w Imielinie – ok. 9 tys., w Bojszowach – ponad 7 tys., w Mikołowie – ok. 40 tys., Wyrach – 8 tys., w Miedźnej – ok.16 tys., w Łaziskach Górnych – ok. 22 tys., w Goczałkowicach-Zdroju – ponad 6 tys., w Ornontowicach – ok. 6 tys., w Kobiórze – ok. 5 tys., Bieruniu ponad 19 tys. ; według pszczyna.pl w gminie Pszczynie (miasto + sołectwa) mieszka ok. 50 tys. ludzi.

Aktualny stan epidemii COVID-19 (wg PSSE Tychy, 3 czerwca 2020 r., godz. 14.00):

źródło: PSSE Tychy, 3.06.2020 r., godz. 14.00

(pp)

PSSE Tychy: Nowe zakażenia między innymi w Tychach

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here