PSSE Tychy: Wzrost liczby zakażeń. Pszczyna pod tym względem właśnie wyprzedziła Tychy

0
Tychy; fot. ZB

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tychach poinformowała 22 maja po godz. 14.00, że w ciągu ubiegłej doby zanotowano 30 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiatach pszczyńskim, mikołowskim i w Tychach. Pod względem liczby zakażeń Pszczyna właśnie wyprzedziła Tychy.

Pod nadzorem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach znajdują się Tychy oraz powiaty: mikołowski, pszczyński i bieruńsko-lędziński. W stosunku do wczorajszego raportu  PSSE z godz. 14.00 w siedmiu gminach zanotowano 30 nowych przypadków zakażeń – najwięcej w Pawłowicach (wzrost ze 132 do 146).

Jeszcze wczoraj Pszczyna zajmowała trzecie miejsce na liście gmin rejonu najbardziej dotkniętych epidemią – ranking ten otwierały Pawłowice, drugie były Tychy. Dzisiaj sytuacja się zmieniła. Gmina Pszczyna z liczbą zakażeń 61 (wzrost o 6) wyprzedziła Tychy z liczba zakażeń 60 (wzrost o 1). Trzecie miejsce z 59 zakażonymi (wzrost o 5) zajmuje Suszec. Przy obecnej dynamice zachorowań i Suszec wkrótce klasyfikowany będzie przed Tychami – już teraz wyprzedził Tychy pod względem liczby osób poddanych przymusowej kwarantannie. Nowe przypadki zakażeń sanepid zanotował również w Orzeszu (wzrost z 12 do 13) i Mikołowie (wzrost z 27 do 28).

Aktualny stan epidemii COVID-19 (wg PSSE Tychy, 22 maja 2020 r., godz. 14.00):

źródło: PSSE Tychy, 22.05.2020 r., godz. 14.00

(pp)

PSSE Tychy: Dobowy rekord zakażeń, najwięcej w powiecie pszczyńskim  

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here