Pszczyńscy badmintoniści wicemistrzami Polski

0
Kornelia Marczak, fot. Julia Pławecka

Pszczyńscy badmintoniści wicemistrzami Polski. Trzy medale wywalczyli zawodnicy UKS Plesbad Pszczyna w czasie 53. Yonex Indywidualnych Mistrzostw Polski, które w ostatni weekend odbyły się w Białymstoku. Kornelia Marczak zdobyła srebro, Paweł Pietryja – srebro i brąz.

Kornelia Marczak i Paweł Pietryja z medalami mistrzostw Polski; fot. UKS Plesbad Pszczyna
Kornelia Marczak, fot. z arch. UKS Plesbad Pszczyna

Kornelia Marczak (UKS Plesbad Pszczyna) w niedzielnym finale singla zmierzyła się z Wiktorią Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów). Mecz skończył się dla pszczynianki tytułem wicemistrzyni Polski (13:21, 9:21).

Paweł Pietryja (UKS Plesbad Pszczyna) wraz z

Paweł Pietryja, fot. arch. UKS Plesbad Pszczyna

Przemysławem Szydłowskim (LKS Technik Głubczyce) rywalizowali o tytuł mistrzowski w kategorii debli. Zadanie było trudne, bo ich przeciwnikami byli wielokrotni uczestnicy Igrzysk Olimpijskich Robert Mateusiak i Adam Cwalina.Pszczyńsko-głubczycki debel skończył zawody na drugim miejscu podium ze srebrnym medalem (12:21, 13:21). Paweł Pietryja przywiózł z mistrzostw Polski jeszcze jeden medal – brązowy, który wywalczył z Anetą Wojtkowską w grze mieszanej.
Dla Kornelii Marczak to pierwszy medal w kategorii Elity. Paweł Pietryja w 2015 roku był mistrzem Polski w grze mieszanej. Z Anetą Wojtkowską zdobyli już także medal brązowy.