Robert Lewandowski przekazał 200 tys. zł szpitalowi zakaźnemu w Tychach

0
Robert Lewandowski; fot. Łukasz Sobala

Prezydent Tychów Andrzej Dziuba poinformował dzisiaj (5 kwietnia), że słynny polski piłkarz Robert Lewandowski wraz z żoną Anną przekazali 200 tys. zł szpitalowi Megrez w Tychach na walkę z koronawirusem.

Anna i Robert Lewandowscy poinformowali jeszcze 21 marca o przekazaniu na walkę z koronawirusem kwoty 1 mln euro.

Dzisiaj (5 kwietnia) Andrzej Dziuba, prezydent Tychów, poinformował na profilu facebookowym, że  ponad 200 tys. zł z kwoty, jaką Anna i Robert Lewandowscy przeznaczyli na walkę z koronawirusem, trafiło do szpitala Megrez. Pieniądze, jak czytamy, zostaną wydane na doposażenie szpitala m.in. w sprzęt ochronny, dodatkowe butle z tlenem.

Wojewódzki szpital Megrez to jedna z dwóch placówek medycznych na Śląsku dedykowanych osobom zarażonym koronawirusem. Właścicielem Megrezu jest prawie w 100 proc. miasto Tychy.

Fot. archiwum I. Ruchały

„Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln euro na walkę z koronawirusem. Ta sytuacja dotyka każdego z nas, nie wybiera, dlatego raz jeszcze prosimy: Stosujmy się do zaleceń, słuchajmy tych, którzy się na tym dobrze znają. Bądźmy odpowiedzialni. Wierzymy, że szybko wrócimy do normalności. Bądźmy razem, bądźmy solidarni” – poinformowali na Facebooku Anna i Robert Lewandowscy.

– Każda złotówka jest dla nas cenna – stwierdził prezydent Dziuba i podziękował Annie i Robertowi Lewandowskim.

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here