Rock na Plaży z oświadczynami

0
Występ Cree, fot. Grzegorz Giczel

W sobotę 1 września nad Jeziorem Paprocańskim odbyła się piąta, jubileuszowa edycja festiwalu „Rock na Plaży”. Zagrali m.in. TSA, Cree i Dżem. Na scenie doszło też do… oświadczyn.
Koncert rozpoczął się od konkursu. O nagrodę finansową prezydenta Tychów (4000 zł) walczyły trzy młode zespoły: Audioties i Karen’s Diet (wytypowane na podstawie zgłoszeń przez jury, złożonego z przedstawicieli zespołów Cree i Dżem oraz Piotra Barona z radiowej Trójki) oraz Paganda, która zwyciężyła w tyskich eliminacjach do Rocka na Plaży. Wieczorem nagrodę wręczono grupie Audioties.

Po występie grupy Biegun Zachodni (laureat ubiegłorocznego konkursu) na scenę wkroczyła legenda polskiego heavy metalu – TSA. Wprawdzie bez charyzmatycznego wokalisty Marka Piekarczyka, który rozstał się z zespołem, ale za to z młodym, utalentowanym Damianem Michalskim, uczestnikiem piątej edycji programu „Voice of Poland”. Damian wraz z gitarzystą Andrzejem Nowakiem urządzili dynamiczne show.

Wieczorem na scenie rządzili już niepodzielnie Cree i Dżem oraz ich goście. Gitarzysta Dżemu Adam Otręba grał, siedząc na krześle. Muzyk dochodzi do siebie po urazie nogi.

Niespodzianką podczas koncertu były międzynarodowe oświadczyny na scenie. Węgier poprosił o rękę Polki. Ukląkł przed nią i założył na palec pierścionek.

(J), zdjęcia: Grzegorz GICZEL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here