Rondo jeszcze w lecie

0
Budowa ronda w Żwakowie fot. ZB

Rondo jeszcze w lecie. Znamy datę zakończenia budowy ronda w Tychach Żwakowie. Jeśli planów nie pokrzyżuje pogoda nowe rondo u zbiegu ulic Legionów Polskich, Myśliwskiej i Żorskiej powinno być gotowe do końca sierpnia bieżącego roku.

Prace w Żwakowie trwają już od kwietnia. Chodzi o budowę zupełnie nowej drogi pomiędzy ulicami Żorską, Legionów Polskich i Myśliwską. Sam łącznik został już wybudowany i częściowo pokryty asfaltem (brakuje tylko ostatniej, ścieralnej warstwy). Teraz prace przeniosły się w rejon skrzyżowania ulic Legionów Polskich i Myśliwskiej, gdzie powstaje rondo. W związku z tymi robotami od 8 lipca zamknięta dla ruchu jest ul. Legionów Polskich. Do ulicy Myśliwskiej i kościoła Ducha Świętego oraz osiedla można dojechać od strony Al. Bielskiej i ul. Stoczniowców. W pierwszym przypadku kierowcy powinni skorzystać z ulicy Żorskiej i nowego łącznika, w drugim – z ulic: Jaśkowickiej i Borowej.

Agnieszka Kijas, rzecznik prasowa Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, informuje nas, że o ile nie przeszkodzi pogoda, budowa ronda u zbiegu ulic Legionów Polskich, Myśliwskiej i Żorskiej powinna zakończyć się do końca sierpnia br., a cała inwestycja do końca tego roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here