RoweLOVE Tychy z pumptrackiem

0
Stacja naprawy rowerów w Paprocanach; fot. ZB

RoweLOVE Tychy z pumptrackiem. W ubiegłym tygodniu Tychy otrzymały certyfikat „Gmina przyjazna rowerzystom”. W przyszłym tygodniu, 24 września, w parku Suble otwarty zostanie pumptrack (czyli specjalny tor do jazdy na rowerze). Wydarzenie to zainauguruje Festiwal Mobilności pn. „RoweLOVE Tychy”.

Jak informuje nas Ewa Grudniok, rzecznik prasowa Urzędu Miasta Tychy, 5 września, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przyznało Tychom certyfikat „Gmina przyjazna rowerzystom”. W mieście, jak słyszymy, jest obecnie 47 km dróg dla rowerów. W ubiegłym i bieżącym roku w Tychach ustawiono prawie 200 stojaków rowerowych. Rowerzyści mają też do dyspozycji osiem samoobsługowych stacji naprawczych, miejską wypożyczalnię rowerów w Paprocanach. Na terenie gminy działa sekcja turystyki kolarskiej – Klub Turystyki Kolarskiej PTTK „Gronie”.

– W ostatnich dwóch latach przeznaczyliśmy z budżetu gminy ok. 2 mln zł na budowę nowych i 1,2 mln zł na remonty i utrzymanie istniejących dróg rowerowych – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

24 września rusza Festiwal Mobilności „RoweLOVE Tychy”. Zapoczątkuje go Niebieska Parada Rowerowa, która wyruszy o godz. 14.00 z parkingu przy Urzędzie Miasta Tychy by dojechać do parku Suble. Tam oddany zostanie do użytku pumptrack, czyli specjalny tor dla rowerzystów, a nocy z 23/24 września Stowarzyszenie Sportowe NOL-TYCHY  organizuje Tyski Nocny Rajd Rowerowy.

Zainteresowani tematem więcej informacji uzyskają w tygodniku Nowe Info nr 32.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here