Roznerski i Dereszowska. Dwoje na huśtawce

0
Mikołaj Roznerski i Anna Dereszowska; fot. materiały organizatora

W Teatrze Małym 6 marca o godz.19.00 zobaczyć będzie można spektakl pt. „Dwoje na huśtawce”. W tej komedii romantycznej Wiliama Gibsona wystąpią: Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski.

William Gibson napisał kilka sztuk teatralnych. Dwie z nich zostały sfilmowane ze znakomitymi aktorami. W „Dwoje na huśtawce” zagrali Shirley MacLain i Robert Mitchum, a za role w „Cudotwórczyni” Anne Bancroft oraz Patty Duke otrzymały Oscary. „Cudotwórczyni” przyniosła autorowi prestiżową nagrodę Tony Award for Best Play.
W Polsce „Dwoje na huśtawce” reżyserowali m.in. Andrzej Wajda, Krzysztof Kieślowski i Radosław Piwowarski, a główne role grali Elżbieta Kępińska i Zbigniew Cybulski czy też Krystyna Jandą i Piotr Machalica.

„Dwoje na huśtawce” to romantyczna, zabawna, a jednocześnie przejmująca historia dwójki nieznajomych, którzy trafili na siebie w przełomowych momentach swojego życia. Od wspólnych oddechów do całkowitego braku zrozumienia jest tylko jeden mały krok, a za chwilę znów euforia! Raz wesoło, raz smutno.

W „Dwoje na huśtawce” w Teatrze Małym zagrają Anna Dereszowska i Mikołaj Roznerski. Reżyseruje Jerzy Gudejko.

(J)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here