Rozpaczliwe wołanie o pomoc przez internet

1
Asp. sztab. Maciej Dobrowolski; fot. KPP Mikołów

Rozpaczliwe wołanie o pomoc przez internet. W środę 25 stycznia ok. godz. 15.00 w jednym z lokalnych portali internetowych pojawił się niepokojący wpis. Mężczyzna oznajmił w nim, że nie potrafi poradzić sobie ze swoją sytuacją materialną i chce odebrać sobie życie. Dzięki czujności dziennikarza portalu i szybkiej reakcji policjantów nie doszło do tragedii.

Wpis będący w istocie rozpaczliwym wołaniem o pomoc zawierał imię mężczyzny oraz jego numer telefonu. Zaniepokojony dziennikarz przekazał ją oficerowi prasowemu mikołowskiej jednostki policji. Rzeczniczka z kolei powiadomiła o sytuacji komendanta powiatowego, który nakazał funkcjonariuszom sprawdzić te informacje.

Dzielnicowy asp. sztab. Maciej Dobrowolski szybko ustalił adres desperata i pojechał do niego. Okazało się, że 27-latek z Mikołowa chce odebrać sobie życie, ponieważ jest na utrzymaniu matki i nie ma pracy. Mundurowy wezwał na miejsce pogotowie ratunkowe oraz pracownika socjalnego i wspólnie i -jak informuje policja – zmotywowali mikołowianina do poprawy swojej sytuacji życiowej. Dzielnicowy zgłosił mężczyznę do udziału w programie aktywizacji zawodowej, który ma zapewnić mu pracę i pomoc psychologiczną.

1 KOMENTARZ

  1. W tej chwili asp. sztabowy Maciej Dobrowolski , dzielnicowy sołectwa Mokre , Mikolów Reta i Reta Śmiłowicka po decyzji zastępcy komendanta powiatowego policji w Mikołowie komisarza Waligóry o zabraniu pojazdów służbowych dzielnicowym nie mógł by już pomóc temu nieszczęśnikowi , już nie wspominając o jakimkolwiek pościgu za ujawnionym w trakcie obchodu podległego rewiru sprawcy napadu bądź kradzieży. Jest to kolejny pomysł kierownictwa mikołowskiej policji stojacy w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem. Ponad rok temu wymyślono , że posterunki policji w Orzeszu i Łaziskach Górnych w nocy mają ze względów oszczędnościowych pozostać zamknięte. Skończyło się interpelacja poselską , tłumaczeniem min. Zielińskiego w Sejmie i zmianą komendanta powiatowego w Mikołowie. Ciekawi tylko co dzieje się z radiowozami zasponsorowanymi komendzie mikołowskiej przez powiat Mikołowski oraz z dotacją na zakup paliwa do radiwozów sponsorowaną przez UM Mikołów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here