Rozpadające się ławki. Czytelnicy informują, my publikujemy

0
Reklama

W wydaniach papierowych „Nowego Info” znajduje się rubryka pn.: „Nowe Info, słucham”. Publikujemy tu, zapewniając anonimowość, krótkie interwencje czytelników (niekiedy wraz z przysłanymi do nas zdjęciami) na temat m.in. zauważonych przez nich nieprawidłowości w funkcjonowaniu gmin lub komentarze dotyczące spraw publicznych.

Czytelnik z Tychów: Czy widzieliście ławki przy ul. Honoraty? Są w fatalnym stanie (zdjęcie). I nikt nie widzi potrzeby zmiany tego stanu rzeczy. Rozumiem mieszkańców okolicznych bloków, którzy pewnie są zadowoleni, że ławki przed ich oknami właśnie tak wyglądają, bo odstręczają od siadania. Postawiono je kiedyś, aby alejka między blokami ładnie wyglądała i zachęcała do odpoczynku. Ale ławki, szczególnie wieczorową (a nawet nocną) porą służyły jako miejsce spotkań wulgarnego towarzystwa, często raczącego się alkoholem.  Głośne rozmowy, przekleństwa zakłócały mir domowy mieszkańców, a nic nie można było zrobić, bo ławki są przecież do siedzenia. Zresztą i dzisiaj przy niektórych, używanych wciąż  ławkach zobaczyć można pozostawione puste butelki. Mimo wszystko coś trzeba z tymi ruinami ławek zrobić. Jak mieszkańcy ich nie chcą, należy je usunąć, a nie czekać aż z czasem rozsypią się same.

Aby zgłosić interwencję można telefonować do redaktora dyżurnego „Nowego Info” (w wydaniu papierowym podajemy kto aktualnie pełni dyżur).

opr. (pp)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here