Rusza rejestracja szczepień przeciw COVID-19 dla seniorów. Punkty szczepień w rejonie

0
fot. LuAnn Hunt z Pixabay

Od jutra (15 stycznia) do szczepień przeciw COVID-19 mogą rejestrować się seniorzy, którzy ukończyli 80 lat, a od 22 stycznia taką możliwość będą miały osoby, które ukończyły 70 lat. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia. Podajemy adresy i numery telefonów punktów szczepień w Tychach oraz powiatach: mikołowskim, pszczyńskim i bieruńsko-lędzińskim.

Serwis rządowy (gov.pl) informuje, że od 15 stycznia 2021 r. rusza rejestracja do szczepień przeciw COVID-19 dla osób, które skończyły 80 lat. Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. Dla zarejestrowanych seniorów szczepienia rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Dla seniorów stworzono trzy sposoby rejestracji. Mogą wybrać jeden z nich, by uzyskać skuteczny dostęp do szczepionki przeciw COVID-19.

Sposób nr 1: Trzeba zatelefonować pod numer 989 – to czynna całą dobę bezpłatna infolinia.

Senior może zadzwonić sam. Może też w jego imieniu pod 989 zadzwonić ktoś bliski z rodziny. Do rejestracji wystarczy podać  numer PESEL seniora oraz numer telefonu komórkowego. Podczas zapisów należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer komórki  przyjdzie SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób dzieci i wnuki mogą zarejestrować swoich rodziców lub dziadków.

Sposób nr 2: Trzeba zarejestrować się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu seniora. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie pasował, albo senior będzie chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną dla siebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzyma powiadomienie SMS-em. Dzień przed planowanym terminem, w ramach przypomnienia, zostanie poinformowany o szczepieniu.

Jeśli ktoś chce skorzystać z tego sposobu rejestracji, musi posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie ma, niech skontaktuje się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzysta ze wsparcia swojej przychodni.

Sposób nr 3: Trzeba skontaktować się z wybranym punktem szczepień.

Tabelki z punktami szczepień na terenie Tychów oraz powiatów: mikołowskiego, pszczyńskiego i bieruńsko lędzińskiego podajemy niżej. Jeśli w wybranym punkcie szczepień senior nie znalazł dogodnego dla siebie terminu powinien zadzwonić na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą znaleźć inny punkt szczepień w dogodnym  terminie i niedaleko miejsca zamieszkania seniora.

źródło: gov.pl
źródło: gov.pl
źródło: gov.pl
źródło: gov.pl

Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień w całej Polsce dostępne są tutaj

(pp)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here