Ryszard Tarasiewicz nowym trenerem GKS Tychy

0
Ryszard Tarasiewicz, fot. Łukasz Sobala/gkstychy.info

Ryszard Tarasiewicz został nowym trenerem GKS Tychy. Kontrakt z 55-letnim szkoleniowcem obowiązuje do końca obecnego sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok. Były reprezentant Polski zastąpił Jurija Szatałowa, z którym rozwiązano umowę za porozumieniem stron (więcej tutaj). 

Ryszard Tarasiewicz trenerską przygodę rozpoczynał w 2004 r. Awansował ze Śląskiem Wrocław do drugiej ligi, ale odszedł po konflikcie z właścicielem klubu. W sezonie 2006/07 prowadził II-ligową Jagiellonię Białystok, skąd został zwolniony w połowie rundy wiosennej. Na Dolny Śląsk wrócił ponownie w 2007 r. Rok później wywalczył ze Śląskiem Wrocław awans do Ekstraklasy. W kolejnych sezonach Tarasiewicz prowadził ŁKS Łódź i Pogoń Szczecin. Drużynę z Pomorza także wprowadził na najwyższy poziom rozgrywkowy.

W 2013 r. Tarasiewicz podpisał kontrakt z Zawiszą Bydgoszcz. Co ciekawe na stanowisku trenera zastąpił Jurija Szatałowa (którego zastępuje również obecnie w Tychach). W Bydgoszczy nowy szkoleniowiec GKS Tychy także wywalczył awans do Ekstraklasy, a w kolejnym sezonie zdobył pierwszy w historii klubu Puchar Polski. W kolejnych sezonach prowadził Koronę Kielce, a jego ostatnim klubem była Miedź Legnica.

– Zatrudniliśmy doświadczonego i sprawdzonego trenera. Ryszard Tarasiewicz doskonale zna realia, zawodników i drużyny w pierwszej lidze. Nie przypadkowo był określany mianem specjalisty od awansów. Trzykrotnie wprowadzał drużyny do Ekstraklasy. Jestem przekonany, że odpowiednio wykorzysta potencjał naszej drużyny i umiejętności poszczególnych zawodników – mówi Grzegorz Bednarski, prezes Zarządu Tyski Sport SA.

Nowy szkoleniowiec „Trójkolorowych” w przeszłości był również znakomitym piłkarzem. Grał na pozycji pomocnika. Jego znakiem rozpoznawczym były strzały z dystansu. Ryszard Tarasiewicz jest wychowankiem Śląska Wrocław w barwach którego rozegrał ponad 330 spotkań. Z dorobkiem 65 bramek jest trzecim najskuteczniejszym zawodnikiem w historii klubu. Po występach w Śląsku Wrocław wyjechał za granicę. Grał w szwajcarskich Neuchâtel Xamax FC i Etoile Carouge FC, francuskich AS Nancy-Lorraine, RC Lens, Besançon Racing Club oraz norweskim Sarpsborg FK. Na swoim koncie ma także występy w reprezentacji Polski. W biało-czerwonych barwach wystąpił w 58 spotkaniach w których strzelił dziewięć goli. W 1986 r. wystąpił na mundialu w Meksyku.

Asystentem nowego trenera GKS Tychy będzie Waldemar Tęsiorowski, również były zawodnik Śląska Wrocław. Był już asystentem Tarasiewicza w Śląsku i Zawiszy. Pierwszy trening pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego odbył się dziś (11 października).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here