Ściganie u progu lata. Samochodowe Mistrzostwa Tychów

0
Samochodowe Mistrzostwa Tychów na torze Fiata; fot. Jakub Tuszyński
Reklama

Na torze testowym FCA w Bieruniu w niedzielę 13 czerwca odbędzie się kolejna runda Samochodowych Mistrzostw Tychów. Uczestnicy tych zawodów po raz czwarty w tym roku staną do rywalizacji – po raz drugi przy udziale publiczności.

Samochodowe Mistrzostwa Tychów niezmiennie zapewniają widzą ogromną dawkę emocji i znakomite widowisko. Nadchodząca runda nie powinna być pod tym względem wyjątkowa. Ostatnie zawody przyniosły zaciętą rywalizację o setne części sekundy, warto więc wybrać się na tor do Bierunia, by na żywo śledzić zmagania najlepszych kierowców regionu.

Tak jak poprzednio kibice będą mile widziani przy trasie zawodów, przy zachowaniu koniecznych środków ostrożności: nadal obowiązuje 1,5-metrowy dystans od innych osób, oraz obowiązek przebywania w wyznaczonych przez organizatora strefach. Nadal nie będzie możliwości wjazdu samochodami na tor – swoje samochody będzie można zostawić na parkingu przy siedzibie firmy Adient Seating Poland, przy ul. Świerczynieckiej 7. Parking i wstęp na zawody są darmowe.

Lista zgłoszeń do czwartej rundy tradycyjnie będzie imponująca, a samochody, którymi startują zawodnicy prezentują coraz wyższy poziom. Wielokrotny mistrz Tychów Artur Kobiela poprzednim razem zaskoczył wszystkich zamieniając swoje wysłużone Subaru na nowiutką Toyotę Yaris GR. Brak doświadczenia w nowym aucie dał się wyczuć: co prawda Kobiela wygrał zawody, ale z minimalną przewagą nad Markiem Mrówczyńskim w Fordzie Fiesta Proto. Czy tym razem uda mu się utrzymać prymat w klasie 4?

Takich pytań jest więcej: czy Przemysław Mendrek zaliczy hat-trick w klasie 3? Czy Romuald Stasik podtrzyma dobrą passę w klasie 2? Czy ktoś nowy włączy się do rywalizacji w klasie 1? Jak przebiegnie rywalizacja w pozostałych klasach? Wyrównany poziom rywalizacji sprawia, że oglądanie SMT zawsze jest bardzo emocjonujące.

Reklama

Samochodowe Mistrzostwa Tychów to nie tylko sportowe emocje, ale dla wielu uczestników także szansa na poprawę swoich umiejętności za kierownicą. Dla organizatora zawodów – Automobilklubu Ziemi Tyskiej to bardzo ważny aspekt – klub od początku swojego istnienia jest zaangażowany w promowanie bezpiecznej jazdy i podnoszenie umiejętności kierowców. Zwłaszcza tych młodych, mniej doświadczonych. Dla nich AZT wraz ze śląską policją organizuje imprezy pt. „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie” – są one doskonałą okazją do doskonalenia się i zdobywania wiedzy.

W niedzielę 13 czerwca zawody rozpoczną się o godzinie 11.15. Więcej informacji można znaleźć na stronie automobilklubu: www.azt.tychy.pl, lub na profilu facebookowym: @automobilklubziemityskiej.

(J)

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here