Skakali po nim, kopali go

0
fot. policja

W Jankowicach (gmina Pszczyna) pobito i okradziono 23-letniego mieszkańca Czechowic-Dziedzic. Łupem przestępców padło 200 zł i plecak z rzeczami osobistymi. Policja zatrzymała trzech mężczyzn.

Jak informuje rzecznik pszczyńskiej policji, do zdarzenia doszło na początku maja w okolicach ul. Piaskowej w Jankowicach. Jak wynika z ustaleń śledczych, 23-latek po sprzeczce ze swoim znajomym na dyskotece postanowił opuścić lokal. Został jednak napadnięty kilka kilometrów dalej. – Trójka agresorów, w tym znany mu 27-latek, ruszyli za nim. Dogonili go, przewrócili na ziemię i skacząc po nim oraz kopiąc, dotkliwie go pobili. Dodatkowo zabrali mężczyźnie pieniądze. Wyjątkowo brutalnych oprawców spłoszył przypadkowy świadek zdarzenia – relacjonuje rzecznik.

Pobity 23-latek trafił do szpitala z licznymi stłuczeniami głowy, klatki piersiowej i barku. Kryminalni ustalili także, że mężczyźni skradli pozostawiony w samochodzie pod dyskoteką plecak z rzeczami osobistymi pokrzywdzonego.

Policja podaje, że został zatrzymany ostatni ze sprawców. To 24-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic, który przyznał się do zarzucanych mu czynów. Swojego udziału w jankowickim rozboju i kradzieży – informuje policja – nie potwierdzili natomiast zatrzymani wcześniej 26-latek z Goczałkowic-Zdroju i 27-latek z Czechowic-Dziedzic. Zgodnie z decyzją sądu najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Grozi im nawet 12-letni pobyt w więzieniu.
Źródło: KPP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here