Skutki silnego wiatru

0
fot. OSP Rudołtowice/fb

Skutki silnego wiatru. Prawie 20 interwencji odnotowali strażacy 30 września w powiecie pszczyńskim. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Rudołtowicach w gminie Pszczyna.

Jak podaje rzecznik KP PSP w Pszczynie, bardzo silnie wiejący wiatr sprawił, że strażacy do godzin wieczornych odnotowali prawie 20 interwencji. W większości przypadków zdarzenia dotyczyły połamanych drzew i konarów blokujących różnego rodzaju ciągi komunikacyjne. Ponadto, w wyniku gwałtownych podmuchów, wyrwany został właz dachowy w domu jednorodzinnym w Kryrach.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Rudołtowicach, gdzie zerwane przez wiatr przewody niskiego napięcia doprowadziły do zwarcia i pożaru instalacji elektrycznej w budynku mieszkalnym. Na szczęście nikt podczas tych zdarzeń nie został ranny.

Jak podaje OSP Rudołtowice, jednostka ta została wezwana do zdarzenia o godz. 16.40. Chodziło o zadymienie w budynku w Rudołtowicach na ul. Zawadzkiego. „Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów JRG Pszczyna, OSP Rudołtowice (GCBA Renault Kerax) stwierdzono nadpaloną instalację elektryczną w dwóch budynkach sąsiadujących ze sobą. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było zerwanie i zwarcie linii energetycznej przez odłamany konar drzewa. Działania zakończono ok. 17.40” – podano na fb OSP Rudołtowice.

Łącznie w działaniach w powiecie pszczyńskim brały udział 22 zastępy  PSP i OSP.

(t), źródło/fot.: KP PSP Pszczyna, OSP Rudołtowice/fb

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here