Ślub plenerowy w Lędzinach

0
Ślub cywilny Agnieszki Opoki i Dariusza Szymańskiego w ogrodzie hołudnowskiej restauracji; fot. Mirosław Leszczyk

Cywilny ślub plenerowy w Lędzinach odbył się po raz trzeci. Przypomnijmy, że pierwszą taką parę młodych stanowili mysłowiczanie Katarzyna Chyrek i Jarosław Mydłowski, którzy w maju 2014 r. pobrali się na Placu Farskim. Dwa i pół miesiąca później jeszcze bardziej oryginalny ślub cywilny – na szczycie lędzińskiego wzgórza Wopienka- wzięli ze sobą Anna Olszówka z Łazisk Górnych i Krzysztof Migas z Sosnowca, członkowie offroadowego Klubu Kajman. W jeszcze innym miejscu w miniony piątek, 24 czerwca br. pobrali się tyszanie Agnieszka Opoka i Dariusz Szymański. Ślub wzięli na terenie ogrodu hołdunowskiej restauracji Pinocy.

Ślubu cywilnego udzieliła im kierownik USC w Lędzinach Renata Ścierska. Również i w tym przypadku uroczystość odbyła się z zachowaniem wszelkich wymaganych prawem formuł oraz praktykowanych zwyczajów, pod godłem państwowym. Dodatkowo grała na skrzypcach tyszanka Sonia Paluch, a państwo płodzi wypuścili w powietrze parę białych gołębi. Po spełnieniu toastu szampanem, wspólnej fotografii i wręczeniu prezentów ślubnych odbyło się wesele.

Ślub cywilny w plenerze w Polsce jest możliwy dzięki nowelizacji ustawy Prawo o aktach stanu cywilnego. Można więc udzielić ślubu cywilnego „poza urzędem stanu cywilnego, w plenerze, w miejscu gwarantującym zachowanie powagi, doniosłości ceremonii a także bezpieczeństwa wszystkich uczestników”.

Mirosław Leszczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here